Reklama

Prace remontowe na kwaterze wojennej

Opublikowano:
Autor:

Prace remontowe na kwaterze wojennej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Gostynin pozyskało od Urzędu Wojewódzkiego kwotę 40 tys. zł dotacji celowej na realizację prac remontowych na kwaterze wojennej żołnierzy oraz ludności cywilnej ofiar niemieckiego terroru z okresu II wojny światowej.

Miasto Gostynin pozyskało od Urzędu Wojewódzkiego kwotę 40 tys. zł dotacji celowej na realizację prac remontowych na kwaterze wojennej żołnierzy oraz ludności cywilnej ofiar niemieckiego terroru z okresu II wojny światowej.

W wyniku otrzymania dotacji należało uzyskać z Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) w Łodzi zweryfikowaną listę biogramów żołnierzy poległych podczas II wojny światowej oraz osób cywilnych, pochowanych na cmentarzu parafii św. Marcina w Gostyninie. Kolejnym etapem po pozytywnej weryfikacji było ustalenie przez Urząd Miasta szczegółów dotyczących prac remontowych.

Zadanie będzie polegało na demontażu istniejącej rzeźby orła i tabliczek, wykonaniu i montażu: tablicy z rzeźbą orła wojskowego z czarnego granitu i nowych tabliczek w kształcie tarczy z tego samego materiału, piaskowaniu liter oraz wykonaniu graweru orłów na nowych tabliczkach.

Gostynińska firma kamieniarska wykona prace remontowe do 30 września br.

Źródło: UM Gostynin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE