Reklama

Pracownicy spoza UE poszukiwani przez rolników z powiatu gostynińskiego

Opublikowano:
Autor:

Pracownicy spoza UE poszukiwani przez rolników z powiatu gostynińskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Powiatowym Urzędzie Pracy w Gostyninie zgłoszonych zostało prawie 850 wniosków o zatrudnienie obcokrajowców spoza Unii Europejskiej. Niemal wszystkie złożyli rolnicy z gmin Pacyna, Szczawin i Sanniki.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Gostyninie zgłoszonych zostało prawie 850 wniosków o zatrudnienie obcokrajowców spoza Unii Europejskiej. Niemal wszystkie złożyli rolnicy z gmin Pacyna, Szczawin i Sanniki.

Rolnicy z powiatu gostynińskiego mają coraz poważniejsze problemy ze znalezieniem robotników sezonowych do prac polowych. Polacy nie garną się specjalnie do tego typu zajęć. Uważają, że powiedzenie „jaka praca, taka płaca” jest zupełnie nieadekwatne do pracy na roli. 
W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest poszukiwanie pracowników sezonowych w krajach spoza  Unii Europejskiej (przede wszystkim w dawnym Związku Radzieckim).
Pracodawca, który chce zatrudnić pracownika z kraju nie należącego do Unii Europejskiej, musi złożyć stosowne dokumenty w Powiatowym Urzędzie Pracy. Zapotrzebowanie na zatrudnienie pracownika spoza UE przygotowywane jest zazwyczaj z myślą o konkretnych osobach, które wykonywały już takie zajęcia w poprzednich latach.
Załatwienie wszystkich formalności w Powiatowym Urzędzie Pracy umożliwia uzyskanie przez cudzoziemca spoza UE pozwolenia na pracę. Obecnie w PUP Gostynin zarejestrowane są 834 wnioski o zatrudnienie „pozaunijnego” pracownika. Niemal wszystkie dotyczą gmin Sanniki, Pacyna i Szczawin.
Jak udało nam się dowiedzieć w wydziale spraw obywatelskich Urzędu Miasta w Gostyninie, w mieście zarejestrowanych jest 28 cudzoziemców. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE