Reklama

Proces zakończony, niedoszły zabójca usłyszy wyrok

Opublikowano:
Autor:

Proces zakończony, niedoszły zabójca usłyszy wyrok  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiegł końca proces Tomasza N. oskarżonego o próbę zabójstwa swojej teściowej. Wyrok zapaść ma już 13 lutego, oskarżonemu grozi do 25 lat więzienia.

Dobiegł końca proces Tomasza N. oskarżonego o próbę zabójstwa swojej teściowej. Wyrok zapaść ma już 13 lutego, oskarżonemu grozi do 25 lat więzienia.

Sąd Okręgowy w Płocku w dniu 31 stycznia zamknął przewód sądowy i po mowach końcowych stron ogłosił termin wydania  wyroku na dzień 13 lutego 2017r. godz.10:00. Aktualnie wobec oskarżonego Tomasza N. jest stosowany środek zapobiegawczy w  postaci tymczasowego aresztowania do dnia 14 lutego 2017r.

Przypomnijmy, że 25 października 2014 roku we wsi Wincentów - na pograniczu powiatu płockiego i gostynińskiego, zamaskowany Tomasz N. z nożem ręku miał wkraść się do domu zamieszkiwanego przez jego żonę, teściową oraz małego synka. 27-letni wówczas mężczyzna miał zmusić żonę, aby ta dała mu wszystkie pieniądze, jakie trzyma w mieszkaniu, następnie okaleczyć jej twarz nożem, zaś teściowej wymierzyć serię ciosów w brzuch i klatkę piersiową. Kobieta z licznymi ranami kłutymi trafiła do szpitala.

 Mężczyzna został zatrzymany przez płocką policję, a sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Gostyninie. Ta 31 maja 2015 roku skierowała do Sądu Okręgowego w Płocku akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi N. oskarżonemu o usiłowanie zabójstwa.

Na wniosek obrońcy oskarżonego skład sądu do orzekania w tej sprawie został wyłoniony w drodze losowania. Jest to skład 5 osobowy: Dwóch sędziów zawodowych  oraz 3 ławników, a także jeden ławnik zapasowy, na wypadek gdyby jeden z ławników zachorował lub  z innej przyczyny nie mógł wziąć udziału w naradzie i głosowaniu nad wyrokiem, a następnie w wydaniu wyroku. Proces toczy się od 27 września.2016r., kiedy odbył się pierwszy termin rozprawy. Od tamtej pory odbyło się kolejnych 8 rozpraw, ostatnia 31 stycznia br.

 Oskarżonemu grozi do 25 lat więzienia, zaś najniższy wymiar kary za próbę zabójstwa w tym przypadku to 8 lat.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE