Reklama

Projekty domów bez podpiwniczenia – wybierane najczęściej

Opublikowano:
Autor:

Projekty domów bez podpiwniczenia – wybierane najczęściej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aktualnie coraz więcej domów jednorodzinnych wykonuje się bez podpiwniczenia. Zainteresowanie to jest głównie wynikiem mniejszych kosztów związanych z budową oraz braku potrzeby pomieszczeń pod parterem budynku. Nic więc dziwnego, że najwięcej gotowych projektów domów także dostępnych jest bez podpiwniczenia.

Aktualnie coraz więcej domów jednorodzinnych wykonuje się bez podpiwniczenia. Zainteresowanie to jest głównie wynikiem mniejszych kosztów związanych z budową oraz braku potrzeby pomieszczeń pod parterem budynku. Nic więc dziwnego, że najwięcej gotowych projektów domów także dostępnych jest bez podpiwniczenia.

Projekty bez piwnic odpowiadają większości osób chcących zdecydować się na wybudowanie swojego własnego domu jednorodzinnego. Funkcje piwnic przejmują garaże oraz kotłownie, w których możemy zamontować kotły grzewcze. W związku z tym nie ma potrzeby budowania piwnicy, w której w przeszłości lokowało się te urządzenia. Gdy zdecydujemy się na dom ogrzewany gazem, wówczas nie musimy nawet wybierać domów z osobną kotłownią – nowoczesne kotły wyglądają estetycznie i mają kompaktowe wymiary i mogą być zamontowane przykładowo w łazience.

 

W związku z powyższym projekty domów bez podpiwniczenia są selekcjonowane tak często – osobom, które mieszkały w domach z piwnicami może wydawać się, że nie jest to dobra opcja, ale w rzeczywistości bez piwnicy możemy bez trudu się obejść. Wyjątkiem są sytuacje, gdy chcemy posiadać piwnicę, na przykład na kolekcję win.

 

Główne zalety domów bez podpiwniczenia:

  • są tańsze w budowie, ponieważ nie wymagają wykonania podpiwniczenia
  • są szybsze w realizacji, ponieważ nie pojawiają się dodatkowe prace budowlane
  • brak potrzeby wykonywania głębokich wykopów i znajdowania zagospodarowania dla dużej ilości ziemi
  • nie są narażone na zalania piwnicy wskutek lokalnych powodzi, nie ma potrzeby prowadzenia drogiej hydroizolacji
  • sprawdzają się w miejscach, gdzie wymagają tego warunki geotechniczne działki i poziom wód gruntowych
 

Oczywiście, możemy też spotkać się z pewnymi minusami, na przykład mniejszym ciepłem podłogi, która nie będzie izolowana piwnicą, ale obecnie, w dobie wysokiej klasy materiałów oraz ogrzewania podłogowego, nie jest to dużym problemem.

 

Wybierz idealny projekt domu bez podpiwniczenia

Do dyspozycji mamy wiele projektów domów bez podpiwniczenia. Są to projekty domów jednorodzinnych w stylu tradycyjnym, w tym domów w stylu dworkowym, również możemy wybrać domy nowoczesne. Dostępne są też domy bliźniaki. Szeroka gama różnorodnych projektów domów powoduje, że inwestor może wyselekcjonować je zgodnie ze swoimi marzeniami.

 

Podsumowując, projekty domów bez piwnicy to aktualnie najczęstszy wybór. Funkcję piwnicy, w której znajduje się kocioł, może bez problemu przejąć niewielka kotłownia znajdująca się na parterze lub też garaż, a rezygnacja z podpiwniczenia pozwoli nam na uzyskanie dodatkowych oszczędności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE