Reklama

Prokuratura bada sprawę policjanta poszkodowanego przy ul. Ziejkowej. Jego przełożeni dopuścili się zaniedbań?

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura bada sprawę policjanta poszkodowanego przy ul. Ziejkowej. Jego przełożeni dopuścili się zaniedbań? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Okręgowa w Płocku prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i higienę pracy podczas działań prowadzonych w ubiegłym roku przy ul. Ziejkowej. W trakcie akcji poszkodowany został policjant, prokuratura wyjaśnić ma kto ponosi odpowiedzialność za to zdarzenie.

Prokuratura Okręgowa w Płocku prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i higienę pracy podczas działań prowadzonych w ubiegłym roku przy ul. Ziejkowej. W trakcie akcji poszkodowany został policjant, prokuratura wyjaśnić ma kto ponosi odpowiedzialność za to zdarzenie.

Śledztwo zostało wszczęte 16 stycznia i zostało wyłączone do oddzielnego postępowania. Przypomnijmy, że 23 lutego ubiegłego roku w trakcie wycieku toksycznych substancji przy ul. Ziejkowej, poszkodowany został jeden z gostynińskich funkcjonariuszy.

- Śledztwo prowadzone jest w sprawie, nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów. Chodzi o narażenie funkcjonariuszy na utratę życia, lub uszczerbek na zdrowiu w wyniku przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez jego przełożonych - informuje nasz portal rzecznik prokuratury okręgowej w Płocku, Iwona Śmigielska-Kowalska.

Policjanci mieli pracować przy chemikaliach bez kombinezonów i masek ochronnych.

Jak się dowiadujemy, przesłuchana została już część świadków, w tym policjanci i strażacy biorący udział w akcji. Przewiduje się również przesłuchanie kolejnych osób, a także powołanie biegłego z zakresu medycyny, który oceni stopień obrażeń, których doznał gostyniński funkcjonariusz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE