Reklama

Prokuratura przesłuchuje pracowników Pietrzak Holding: doszło do przekrętów na ogromną skalę

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura przesłuchuje pracowników Pietrzak Holding: doszło do przekrętów na ogromną skalę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadużycia uprawnień osób zarządzających majątkiem Ferrum S.A., którego akcjonariuszem był Pietrzak Holding spowodowały gigantyczne szkody finansowe spółki. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Katowicach, w marcu przesłuchano w Gostyninie 28 świadków.

Nadużycia uprawnień osób zarządzających majątkiem Ferrum S.A., którego akcjonariuszem był Pietrzak Holding spowodowały gigantyczne szkody finansowe spółki. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Katowicach, w marcu przesłuchano w Gostyninie 28 świadków.

Sprawę bada Wydział II do Spraw Przestępczości Finansowo - Skarbowej. Śledztwo zostało wszczęte 17 lutego 2016 r., ostatnio zostało przedłużone do 17 sierpnia. Chodzi o nadużycie uprawnień przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi i działalnością Ferrum S.A. w Katowicach, czyli akcjonariusza Pietrzak Holding. Nadużycia spowodowały szkodę majątkową w wielkich rozmiarach, za co grozi od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

- Jednym z wątków, badanych w toku powyższej sprawy, pozostaje kwestia nadużycia uprawnień przez członków Zarządu Ferrum S.A. w związku ze współpracą z HW Pietrzak Holding z Gostynina - informuje nas Ireneusz Kunert z biura prasowego Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

W marcu na terenie Gostynina dokonano przesłuchania 28 świadków. Sprawa w dalszym ciągu znajduje się w w fazie in rem, co oznacza, że dotychczas nie przedstawiono zarzutów żadnej osobie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE