Reklama

Prowadzisz? Odłóż telefon!

Opublikowano:
Autor:

Prowadzisz? Odłóż telefon! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Każda czynność, która wiąże się z trzymaniem telefonu w ręku podczas jazdy samochodem może zakończyć się wysokim mandatem. Kara finansowa to jednak i tak najniższa kara jaką można ponieść korzystając z komórki w trakcie jazdy.

Każda czynność, która wiąże się z trzymaniem telefonu w ręku podczas jazdy samochodem może zakończyć się wysokim mandatem. Kara finansowa to jednak i tak najniższa kara jaką można ponieść korzystając z komórki w trakcie jazdy.

Jak informuje sierż. szt. Dorota Słomkowska z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, przepisy mówią stanowczo, że jakakolwiek forma korzystania z telefonu podczas jazdy samochodem podlega karze. Wystarczy trzymać telefon w dłoniach, aby otrzymać mandat.

Gostynińscy policjanci w codziennej służbie, w ramach przeprowadzanych kontroli drogowych zatrzymują również kierowców, którzy podczas jazdy trzymają w rękach komórkę. Kierowca, który skupia się nie na drodze, a na urządzeniu może zostać ukarany mandatem w wysokości 200 złotych i pięcioma punktami karnymi. Jak podkreśla Dorota Słomkowska, kierowca w ten sposób naraża nie tylko samego siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE