Reklama

Prowokacyjny koncert pod Ratuszem

Opublikowano:
Autor:

Prowokacyjny koncert pod Ratuszem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach letniej akcji ,,Uliczny Projekt Prowokacja’’ odbył się kolejny koncert na gostynińskim rynku. Przed publicznością wystąpił zespół The Chasydek Folk Band.

W ramach letniej akcji ,,Uliczny Projekt Prowokacja?? odbył się kolejny koncert na gostynińskim rynku. Przed publicznością wystąpił zespół The Chasydek Folk Band.

Początkowe utwory były nagrywane na kasetach magnetofonowych, a dopiero w późniejszym czasie na płytach CD, tworzone przy pomocy oprogramowania komputerowego i mikrofonu. Największym zainteresowaniem cieszą się płyty: Haiku, The Sacrifice, W imię Alfy i Bety, Wszechświat ma się już ku wiośnie (pieśni Leśmiana), Pieśni Lec`owskie, In a Solitude i NaKoniec. W chwili obecnej utwory są przede wszystkim przekazem słownym. Oprócz własnych słów, założyciel zespołu korzysta z tekstów m.in. H. Hesse, B. Leśmian, F. Holderlin, Cz. Miłosz, K. Kawafis, A. Wat, A. Zagajewski, E. Lipska, E. Dickinson i innych.

Wieczorny występ dedykowany był "Dobremu Cadykowi" z Gostynina, o którym prawie nikt nie pamięta, a który był ważną postacią naszej historii.

- Żartobliwie chciałbym, by "Dobry Cadyk" chociaż w tak skromny sposób upamiętniony, wreszcie "odczarował" to miasto, by mogło na nowo od-żyć – komentuje Adam Chasydka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE