Reklama

Przechodź po pasach i noś odblaski po zmroku. W przeciwnym razie dostaniesz mandat

Opublikowano:
Autor:

Przechodź po pasach i noś odblaski po zmroku. W przeciwnym razie dostaniesz mandat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielu osobom zdarzyło się nieraz przejść przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Z duszą na ramieniu, rozglądając się dookoła czy aby na pewno nikt nie zauważył, czy może gdzieś za rogiem nie czai się policyjny samochód. Przez takie zachowania piesi mogą doprowadzić do poważnego wypadku.

Wielu osobom zdarzyło się nieraz przejść przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Z duszą na ramieniu, rozglądając się dookoła czy aby na pewno nikt nie zauważył, czy może gdzieś za rogiem nie czai się policyjny samochód. Przez takie zachowania piesi mogą doprowadzić do poważnego wypadku.

W Gostyninie są miejsca, gdzie piesi notorycznie wchodzą na jezdnię tam, gdzie nie ma popularnej zebry. Podczas codziennej służby gostynińscy policjanci odnotowują wiele przypadków, w których to piesi przechodzą przez jezdnię tam, gdzie nie powinni, zagrażając tym samym sobie i innym uczestnikom ruchu. Aby zminimalizować niebezpieczeństwo, policjanci często przeprowadzają akcje, w ramach których zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypominają również, że każdy pieszy po zmroku poza obszarem zabudowanym musi mieć na sobie element odblaskowy, który będzie widoczny dla innych uczestników.
Jak się okazuje, nie warto przechodzić przez ulicę w miejscu do tego nieprzeznaczonym, bo możemy zostać ukarani mandatem w wysokości od 50 do 100 złotych. Podobny mandat możemy dostać za brak odblasku idąc po zmroku poza terenem zabudowanym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE