Przedsmak finału: Mazur pokonuje Unię Czermno

Opublikowano:

Przedsmak finału: Mazur pokonuje Unię Czermno - Zdjęcie główne

WiadomościW 9 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin wygrał 2:0 z Unią Czermno. Za cztery dni ten sam rywal spotka się z Mazurem w walce o finał Pucharu Polski Płockiego OZPN.

Mimo, że rywale przyjechali na mecz w 11 zawodników, to przez cały mecz zaciekle bronili swojej bramki. Piłkarze z Gostynina wielokrotnie strzelali na bramkę przeciwnika, co nie przynosiło efektów. Najlepszą sytuacje miał najpierw w 43 minucie Jakub Kustra, który trafił w słupek, a potem w 53 minucie Rafał Wilamowski, który także obił słupek. Chwilę później w tej samej akcji z dogranej w pole karne piłki przed szansą zdobycia gola stanął Jakub Kustra, jednak jego strzał zatrzymała poprzeczka. Niewykorzystane sytuacje się mnożyły, aż wreszcie w 85 minucie po podaniu w pole karne od Arkadiusza Wróblewskiego do siatki Unii trafił Kustra. W doliczonym czasie gry na wynik na 2:0 ustalił mocnym strzałem z dystansu Bartłomiej Dębicki.

Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu podopiecznych Jana Błaszczyka, jednak zawodnikom udało się wyszarpać z tego spotkania trzy punkty. Strata do pierwszego w tabeli Amatora Maszewo zmniejszyła się do dwóch punktów, gdyż Maszewianie zremisowali w tej kolejce swój mecz ligowy. Trzeciego Mazura w tabeli wyprzedza jeszcze Kasztelan Sierpc. Kolejne spotkanie to potyczka finałowa Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN. Rywalem Mazura będzie ponownie Unia Czermno. Mecz odbędzie się na stadionie w Gąbinie przy ul. Dobrzykowskiej w najbliższą środę o godzinie 15:30.

Mazur Gostynin 2:0 Unia Czermno

Bramki: 85' Jakub Kustra, 90+3' Bartłomiej Dębicki

Mazur: Bartosz Tomczak – Bartosz Dutkiewicz, Mateusz Ziułkowski, Piotr Dutkiewicz, Łukasz Kiełbasa – żółta kartka, Michał Matecki, Bartłomiej Dębicki, Piotr Wachaczyk (66' Arkadiusz Wróblewski), Rafał Wilamowski, Sebastian Surmak (68' Przemysław Kamiński), Jakub Kustra – żółta kartka; trener: Jan Błaszczyk

Unia: Bartosz Chyra (grający trener) – Patryk Wawrzyniak, Łukasz Woźniak, Paweł Machała, Damian Sztendor, Tomasz Rutkowski, Łukasz Wiśniewski, Dominik Ryfa, Hubert Kłys, Krystian Tarka, Patryk Milczarek