Reklama

Przedświąteczne przygotowania pełną parą. Jak wyglądają w Gostyninie?

Opublikowano:
Autor:

Przedświąteczne przygotowania pełną parą. Jak wyglądają w Gostyninie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zanim usiądziemy do wigilijnego stołu, czekają nas długie i żmudne przygotowywania do świąt. Jak dopiąć wszystko na ostatni guzik, by nie ogarnęło nas świąteczne szaleństwo?

Zanim usiądziemy do wigilijnego stołu, czekają nas długie i żmudne przygotowywania do świąt. Jak dopiąć wszystko na ostatni guzik, by nie ogarnęło nas świąteczne szaleństwo?

Do świąt pozostało już tylko kilka dni, a szał zakupów i sprzątania ogarnął z pewnością większość mieszkańców. Jak twierdzi jedna z gostyninianek, Joanna Radzimkiewicz, sprzątanie, ubieranie choinki i kupowanie prezentów to podstawowe elementy, które towarzyszą nam przed świętami. Mieszkanka kilka dni przed wigilijną kolacją spędza czas w domu na urlopie, sprzątając i dzieląc obowiązki pomiędzy domownikami.

W kwestii zakupów i porządków, podobnego zdania jest Mateusz Kowalski. Mężczyzna uważa, że zakupy najlepiej jest zrobić w tygodniu, gdyż święta przypadają w weekend, a na dzień przed wigilią w sklepach mogą być gigantyczne kolejki:

- Przygotowania do świąt razem z rodziną rozpoczynamy od zakupów. Najlepiej rozpocząć je kilka dni przed wigilią, aby nie kupować niczego na ostatnią chwilę w pośpiechu. Składniki do potraw kupujemy pod okiem mamy, ponieważ ona jest panią kuchni i wie najlepiej, co kupić. Oprócz tego, należy również dobrze przygotować dom. Zawsze z domownikami sprzątamy każdy zakątek mieszkania. Po cięższych przygotowaniach przychodzi zawsze czas na te milsze sprawy, czyli kupowanie prezentów. Staram się przemyśleć każdy prezent, aby wszystkie podarunki przypadły do gustu moim bliskim. Oczywiście święta to nie tylko rodzina, warto również znaleźć czas dla przyjaciół - opowiada mieszkaniec Gostynina.

Inni twierdzą natomiast, że przygotowania do świąt to nie tylko porządki i zakupy.

- Podczas świąt najważniejsze jest, aby mieć czyste sumienie, być po spowiedzi i pojednać się z Bogiem. Czas podczas codziennego życia upływa bardzo szybko, dlatego w święta należy zwolnić i wykorzystać go jak najlepiej. Oprócz generalnych porządków i zakupów warto również zadbać o przygotowanie duchowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE