Reklama

Przedszkole nr 2 świętowało 80. urodziny

Opublikowano:
Autor:

Przedszkole nr 2 świętowało 80. urodziny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Okrągłą, 80. rocznicę powstania obchodziło w sobotę Miejskie Przedszkole nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie.

Okrągłą, 80. rocznicę powstania obchodziło w sobotę Miejskie Przedszkole nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie.

Obchody rozpoczęły się o godz. 8.30 mszą św. w kościele NMP, następnie uczestnicy udali się do Miejskiego Przedszkola nr 2.

Gości powitała dyrektor placówki przedszkolnej Anna Woźniak. Kolejnym punktem programu było zaprezentowanie historii przedszkola. Zebrani dowiedzieli się, że "1 września 1937 roku oddano nowy obiekt, który mieścił się na obecnym terenie. Był to niewielki, dwuizbowy drewniany budynek z tarasem od strony wschodniej. (...) Placówka funkcjonowała pod nazwą "Przedszkole pod dębem". Dzieci przebywały w niej od 4 do 6 godzin, otrzymywały jeden posiłek. Pierwszą kierowniczką Przedszkola nr 2 została Felicja Lewandowska". Takie były początki przedszkola.

W dalszej części uroczystości nie zabrakło gratulacji, a wśród nich życzeń od Burmistrza Pawła Kalinowskiego, który między innymi powiedział: - Wasze przedszkole pełni na przestrzeni 80 lat funkcję opiekuńczą, wychowawczą i edukacyjną, zapewniając dzieciom możliwość zabawy i nauki w bezpiecznych i przyjaznych warunkach, dostosowanych do ich potrzeb. Zespół tej placówki swoją pracą i postawą, która cechuje się wrażliwością i otwartością, przyczynia się do wszechstronnego rozwoju najmłodszych, za co należą się Państwu wyrazy uznania i podziękowania.

W części artystycznej przedszkolaki zaprezentowały doskonały program słowno-muzyczno-taneczny, a po nich wystąpili absolwenci Justyna Golus i Wojciech Ulanowski.

Na zakończenie wszyscy przybyli zostali poczęstowani jubileuszowym tortem.

Należy dodać, że przedszkolaki świętowały 80-te urodziny swojego przedszkola już od 16 października przez cały tydzień. Atrakcji było co niemiara, bo: Teatr "Magik" z Białegostoku wystąpił z przedstawieniem "Ratujmy Krainę Baśni", zaprezentowany został program artystyczny w wykonaniu 4, 5 i 6-latków, dzieci doskonale się bawiły podczas urodzinowego balu przedszkolaka przygotowanego przez "Firmę Tęczowo", ze smakiem skosztowały tortu urodzinowego i brały udział w puszczaniu do nieba urodzinowego balonika.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE