Reklama

Przeszli śladami Chopina

Opublikowano:
Autor:

Przeszli śladami Chopina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na podróżach śladami Fryderyka Chopina minął pielgrzymom, którzy przybyli na gostynińskie ziemie. Goście z dekanatów: Sannickiego i Sochaczewskiego spotkali się wŻelazowej Woli gdzie wysłuchali krótkiego koncertu, a następnie zwiedzili dworek, w którym urodził się kompozytor.

Na podróżach śladami Fryderyka Chopina minął pielgrzymom, którzy przybyli na gostynińskie ziemie. Goście z dekanatów: Sannickiego i Sochaczewskiego spotkali się w Żelazowej Woli gdzie wysłuchali krótkiego koncertu, a następnie zwiedzili dworek, w którym urodził się kompozytor.

 Kolejnym etapem wycieczki był kościół w Brochowie, miejsce chrztu Chopina. W intencji uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie została odprawiona koncelebrowana msza święta. Po nabożeństwie wszyscy pielgrzymi udali się do Czerwińska nad
Wisłą, zwiedzili Kościół Romański pw. Zwiastowania NMP oraz klasztor Kanoników Regularnych Lateraneńskich zbudowany w latach 1129-1156. Po pysznym obiedzie nasi goście udali się do Sannik. Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina przygotowało wiele atrakcji. Zwiedzanie pałacu, występ regionalnego zespołu pieśni i tańca „Sanniki” oraz recitali warsztaty beatbokserskie Bladego Krisa. Warsztaty były okazją do wspólnej zabawy, m.in odśpiewania ponadczasowego włoskiego przeboju „Volare”. Po występach wszyscy zostali zaproszeni na tradycyjną polską grochówkę, pączki, kawę i herbatę. Koniec dnia minął na zabawie w parku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE