Dokładnie 1 sierpnia 2003 roku w Płocku ruszył Międzynarodowy Festiwal Muzyki Elektronicznej Astigmatic. Tak było przez 2 lata, w 2006 roku festiwal został przeniesiony do Gdyni. Powstał zgrzyt między organizatorami, a Urzędem Miasta Płocka.
W buty Astigmatic szybko wskoczył Audioriver. Pierwsze 2 edycje były darmowe, ale w 2008 roku trzeba już było zapłacić. Nikomu to nie przeszkadzało, a Audioriver z roku na rok ściągał coraz więcej fanów muzyki elektronicznej. Przez lata urósł do rangi jednego z największych festiwali w Polsce i jednego z najważniejszych festiwali muzyki elektronicznej w tej części Europy.
Przez lata festiwal się rozwijał, dochodziły kolejne sceny, a od 2014 roku oprócz piątku i soboty na plaży organizatorzy oferują trzeci dzień imprezy - Sun/Day. Od 2015 roku odbywał się w Parku na Górkach.
Wszystko szło dobrze, aż do 2020 roku. Wybuch pandemii zaszkodził całej branży festiwali i po raz pierwszy Audioriver został odwołany. Zdarzały się potężne ulewy, burze z piorunami, ale fanów muzyki elektronicznej po raz pierwszy pokonał Covid-19. W 2021 roku Audioriver odbył się tylko w okrojonej, parkowej edycji, a z całą mocą wrócił w 2022 roku.
Audioriver miało jednak problemy. Te związane z pandemią, ale też m.in. zbyt małą bazą noclegową w Płocku. Jeszcze w 2023 roku udało się zorganizować festiwal, ale w końcu właściciele podjęli decyzję o wyprowadzce do Parku na Zdrowiu w Łodzi.
Zobaczcie, jak przez 2 dekady wyglądała zabawa w Płocku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.