Reklama

Przygotowania do Wszystkich Świętych w pełni

Opublikowano:
Autor:

Przygotowania do Wszystkich Świętych w pełni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo, że do Wszystkich Świętych pozostało jeszcze kilka dni, na cmentarzach już teraz możemy dostrzec zwiększony ruch. Jak do pierwszego listopada przygotowują się mieszańcy Gostynina?

Mimo, że do Wszystkich Świętych pozostało jeszcze kilka dni, na cmentarzach już teraz możemy dostrzec zwiększony ruch. Jak do pierwszego listopada przygotowują się mieszańcy Gostynina?

Jak opowiada mieszkaniec gminy Gostynin Witold Chmiel, razem ze swoimi bliskimi jeszcze przed pierwszym listopada pojawia się na cmentarzu, aby posprzątać groby bliskich, wylać starą wodę z wazonów i włożyć do nich nowe kwiaty. Pan Witold dodaje, że w dniu Wszystkich Świętych skupia się na tym, aby mile wspomnieć zmarłych i  modlić się za ich dusze.

A kiedy najlepiej zrobić zakupy, żeby nie czekać do ostatniej chwili? Pani Grażyna, która opiekuje się pięcioma grobami, pierwsze zakupy robi już we wrześniu.

- W listopadzie jestem na wielu cmentarzach, ale uważam, że to w Gostyninie jest zawsze najładniej. Licznie palące się znicze i liczni odwiedzający tworzą przepiękny, niepowtarzalny klimat - dodaje pani Grażyna.

Jak ważne jest dla mieszkańców zbliżające się święto?

- Uważam, że Wszystkich Świętych jest jednym z najważniejszych w Polsce. Niestety, większość Polaków nie pamięta o bliskich przez cały rok, przypominają sobie o nich dopiero przed 1 listopada. U nas w rodzinie jest inaczej – opowiada mieszkanka Gostynina, Julia Bieroń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE