Reklama

Przypominamy o obowiązującej uchwale antysmogowej

Opublikowano:
Autor:

Przypominamy o obowiązującej uchwale antysmogowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta Gostynina informuje, że 27 października 2017 roku została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego (Dz. Urz. Woj. Maz. z 27.10.2017 r., poz. 9600) uchwała Sejmiku Województwa Mazowieckiego nr 162/17 z dnia 24 października 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.„Uchwała antysmogowa” obowiązuje od 11 listopada 2017 r.

Urząd Miasta Gostynina informuje, że 27 października 2017 roku została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego (Dz. Urz. Woj. Maz. z 27.10.2017 r., poz. 9600) uchwała Sejmiku Województwa Mazowieckiego nr 162/17 z dnia 24 października 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. ?Uchwała antysmogowa? obowiązuje od 11 listopada 2017 r.

Głównym celem uchwały jest doprowadzenie do obniżenia poziomów stężeń pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 oraz benzo(a)pirenu poprzez wprowadzenie ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji o mocy do 1 MW, w których następuje spalanie paliw.

Uchwała antysmogowa wprowadza konieczność wymiany nieekologicznych źródeł ciepła (kotłów, pieców, kominków) oraz zakaz spalania najgorszych jakościowo paliw. Zmiany te będą jednak zachodzić stopniowo,

Szczegółowe informacje znajdziecie państwo na stronie internetowej:
https://www.gostynin.pl/536,i-kwartal-2018?tresc=12829

Ponadto informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zamieścił na swojej stronie internetowej w dziale „uchwała antysmogowa” praktyczne informacje dotyczące przyjętych regulacji:
https://www.mazovia.pl/…/och…/art,3,uchwala-antysmogowa.html

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE