Puchar nie dla Mazura - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW finale Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN Mazur Gostynin przegrał na Stadionie w Gąbinie z Unią Czermno 1:2. Mimo porażki, gostyniński zespół wystąpi w kolejnym etapie pucharu, tym razem będą to rozgrywki wojewódzkie, które rozpoczną się wiosną przyszłego roku.

Zespół z Czermna wystąpił w swoim najsilniejszym składzie, natomiast w ekipie z Gostynina brakowało pauzujących za kartki Bartłomieja Dębickiego i Piotra Wachaczyka. Poza kadrą meczową znalazł się również Mateusz Ziułkowski. Na meczu w Gąbinie piłkarzy Mazura wspierało około 50 kibiców z Gostynina. Mecz jednak nie ułożył się po myśli kibiców, gdyż już w 8 minucie dogodną sytuację zmarnował Jakub Kustra, a jak mówi stare porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach, które lubią się mścić.. sprawdziło się i tym razem. Pięć minut później po faulu na kapitanie Unii Czermno sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Damian Sztendor. W 21 minucie kolejną dobrą okazję zmarnował Kustra, a tuż przed przerwą strzelec pierwszej bramki mógł podwyższyć wynik na 2:0, jednak bramkarz Mazura Bartosz Tomczak zachował zimną krew i obronił strzał Sztendora w sytuacji sam na sam. Druga połowa zaczęła się od natarcia bramki Unii przez naszych zawodników. Ataki Mazura nie przynosiły jednak okazji strzeleckich. W 71 minucie z szybką kontrą wyszli zawodnicy z Czermna, akcję solową lewą stroną boiska przeprowadził najbardziej aktywny zawodnik Unii Damian Sztendor, podał w pole karne do zawodnika z Czermna Łukasza Wiśniewskiego, który minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Mazur był w stanie zdobyć jeszcze kontaktową bramkę, lecz dopiero w 88 minucie, po faulu w polu karnym na  Rafale Wilamowskim, skutecznie rzut karny wykorzystał Jakub Kustra. Mazur ostatnie trzy minuty grał w przewadze liczbowej jednego zawodnika, za dwie żółte kartki boisko opuścił kapitan Unii Przemysław Nowicki, jednak wynik nie uległ już zmianie. Puchar Płockiego OZPN z rąk Prezesa Dariusza Kluge oraz nagrodę finansową odebrał zespół z Czermna, który cieszył się wraz z kibicami ze zdobycia prestiżowego trofeum.

Wiosną 2017 roku oba zespoły wystąpią w 1/8 finału finału Mazowieckiego Pucharu Polski, w którym udział weźmie 16 drużyn. Dziesięć z nich to finaliści i zwycięzcy pięciu okręgowych rozgrywek pucharowych (Płocki, Ciechnowsko-Ostrołęcki, Siedlecki, Radomski i Warszawski) oraz jako rozstawione 6 najlepszych drużyn z woj. Mazowieckiego licząc od III Ligi. Losowanie par nastąpi po nowym roku. Kolejny mecz podopieczni Jana Błaszczyka rozegrają na wyjeździe w Lidze Okręgowej, w sobotę o godzinie 15 w Ciółkowie z tamtejszym ULKS-em.

Unia Czermno 2:1 Mazur Gostynin

Bramki: 13' Damian Sztendor (karny), 71 Łukasz Wiśniewski – 89' Jakub Kustra (karny)

Unia: Bartosz Chyra (grający trener) – Hubert Kłys (66' Mateusz Król), Łukasz Wiśniewski, Damian Sztendor (86' Kamil Jóźwiak), Marcin Dubielak, Łukasz Woźniak, Przemysław Nowicki – żółta kartka + żółta kartka = 87' czerwona kartka, Krzysztof Świątek, Patryk Wawrzyniak, Tomasz Rutkowski, Paweł Machała (56' Sebastian Załęski)

Mazur: Bartosz Tomczak – Patryk Matusiak, Piotr Dutkiewicz, Bartosz Dutkiewicz (76' Przemysław Kamiński), Łukasz Kiełbasa, Rafał Wilamowski, Maciej Piórkowski, Sebastian Surmak, Arkadiusz Wróblewski, Michał Matecki, Jakub Kustra; trener: Jan Błaszczyk; kierownik drużyny: Paweł Kowalski