Puchar Okręgowy: Mazur wygrywa i gra dalej

Opublikowano:

Puchar Okręgowy: Mazur wygrywa i gra dalej  - Zdjęcie główne

Wiadomości W środę na boiskach drużyn z Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej rozegrano mecze 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Mazur wygrał na wyjeździe z A-klasowym Startem Proboszczewice 5:2 i tym samym, zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinale okręgowego pucharu.

Po wyeliminowaniu dwa tygodnie temu zespołu Wicher Cieszewo, nasi piłkarze nie zwalniają tempa. w 1/8 finału Mazur spotkał się z drużyną, grającą klasę niżej w rozgrywkach ligowych, czyli w piłkarskiej A-klasie. Gostynińscy piłkarze szybko objęli prowadzenie w potyczce pucharowej, ponieważ już w 10 minucie z bliska do bramki po asyście Arkadiusza Wróblewskiego trafił Rafał Wilamowski. Gospodarze wyrównali w 22 minucie, w sytuacji sam na sam bramkarza Mazura prostą podcinką pokonał Piotr Malanowski. Kibice nie musieli czekać długo na odpowiedź Mazura, gdyż już trzy minuty później po błędzie bramkarza gospodarzy nasz zespół prowadził 2:1, a autorem bramki był Jakub Kustra. Kolejna bramka wisiała w powietrzu.. i tak się stało! Na 3:1 w 30 minucie podwyższył Michał Matecki, a do przerwy zawodnicy z Gostynina schodzili z wynikiem 4:1, ponieważ przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie do bramki strzeżonej przez bramkarza z Proboszczewic trafił po raz drugi Kustra. To czwarte trafienie napastnika Mazura w tym sezonie (wystąpił w trzech meczach). Jeden z zawodników z Proboszczewic za wybitnie niesportowe zachowanie wobec sędziego ukarany został czerwoną kartką, a Mazur przez całą drugą połowę grał w przewadze jednego zawodnika. Po przerwie goście zdobyli drugą bramkę, jednak nie podcięli tym skrzydeł naszym zawodnikom. Po świetnej akcji i podaniu piętą od Rafała Wilamowskiego po raz drugi do siatki w 73 minucie trafił młody zawodnik Mazura Michał Matecki, ustalając wynik spotkania na 5:2.

W ćwierćfinale Pucharu Polski (Płocki OZPN) 21 września nasi piłkarze zmierzą się ze Świtem Staroźreby, jednak wcześniej gostynińskich zawodników czeka mecz w Lidze Okręgowej. W sobotę o godzinie 11 gostyniński zespół zagra w Staroźrebach z miejscowym Świtem.

??Start Proboszczewice 2:5 Mazur Gostynin

Bramki: 22' Piotr Malanowski, 58' Marcin Mikołajczyk – 10' Rafał Wilamowski, 25' Jakub Kustra, 30' Michał Matecki, 34' Jakub Kustra, 73' Michał Matecki

Mazur: Bartosz Tomczak – Arkadiusz Wróblewski, Patryk Matusiak (46' Maciej Piórkowski), Piotr Dutkiewicz, Bartosz Dutkiewicz, Michał Matecki, Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ziułkowski, Przemysław Kamiński (46' Mateusz Chabasiński), Jakub Kustra (86' Adrian Korpowski), Rafał Wilamowski (78' Paweł Kowalski);

trener: Jan Błaszczyk, kierownik drużyny: Paweł Kowalski

40' czerwona kartka – Przemysław Kowalkowski (Start)