Reklama

Punkt Informacji Turystycznej na zamku już działa

Opublikowano:
Autor:

Punkt Informacji Turystycznej na zamku już działa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Gminą Miasta Gostynina, a Agencją Rozwoju i Promocji Zamek sp. z o.o. na zamku gostynińskim wdrożono do działania Punkt Informacji Turystycznej (PIT).

Dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Gminą Miasta Gostynina, a Agencją Rozwoju i Promocji Zamek sp. z o.o. na zamku gostynińskim wdrożono do działania Punkt Informacji Turystycznej (PIT).

Gostynin i okolice do tej pory nie posiadał całodobowego, prężnie działającego punktu informacji turystycznej. Już w ubiegłym roku Wydział Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia podjął działania zmierzające do utworzenia takiego miejsca. Zakupiono elementy wyposażenia punktu: ladę, roll-up, a także multimedialny stojak na ulotki posiadający wbudowany monitor LCD. Zamówiono również znaki drogowe wskazujące kierunek dotarcia do Punktu Informacji Turystycznej. Opracownano i zlecono do druku mapę turystyczną Gostynina.

W dniu 26 czerwca 2017 r. Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski podpisał Zarządzenie Nr 72/2017 w sprawie utworzenia Punktu Informacji Turystycznej w Gostyninie. Dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Gminą Miasta Gostynina, a Agencją Rozwoju i Promocji Zamek sp. z o.o. na zamku gostynińskim wdrożono do działania Punkt Informacji Turystycznej (PIT).

PIT mieści się tuż przy recepcji hotelu zamkowego. Od końca lipca turyści odwiedzający zamek mogą otrzymać informator miejski, mapę Gostynina, broszurkę o zabytkach naszego miasta, ale również wiele publikacji o regionie. Oprócz zasięgnięcia informacji o mieście i regionie, można tam także wypić kawę czy herbatę oraz bezpłatnie skorzystać z internetu. W środy w samo południe zamek oferuje podróż do czasów Siemowita z przewodnikiem. Spacer zamkowy to bezpłatna możliwość zwiedzenia Zamku Gostynińskiego, okazja do poznania lokalnej historii czy pokazania gościom największej atrakcji turystycznej naszego miasta.

Punkt Informacji Turystycznej już wzbudza zainteresowanie turystów, gdyż zlokalizowany jest w najczęściej odwiedzanym, najbardziej atrakcyjnym obiekcie miasta i regionu. Punkt otwarty jest całodobowo 7 dni w tygodniu. Z usług PIT mogą skorzystać także osoby niepełnosprawne.

W najbliższym czasie zostaną uruchomione, na stronie www.gostynin.pl i www.zamek-gostynin.eu, zakładki Punkt Informacji Turystycznej z podstawowymi informacjami o świadczonych usługach. Ponadto Wydział wystąpił o certyfikację punktu celem włączenia gostynińskiego PIT do sieci informacji turystycznej.

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie podmioty prowadzące działalność gospodarczą z zakresu obsługi ruchu turystycznego lub te, które chciałyby włączyć się do wspólnej akcji informacyjno-promocyjnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE