Reklama

Radna pyta władze: co z remontem ul. Floriańskiej?

Opublikowano:
Autor:

Radna pyta władze: co z remontem ul. Floriańskiej?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miała być modernizacja: droga gładka jak lustro i chodniki, po których aż chce się spacerować - póki co mieszkańcy muszą wciąż czekać na rozpoczęcie prac przy ul. Floriańskiej. Kiedy remont ruszy pełną parą? O to zapytała urzędników radna Wiesława Radecka.

Miała być modernizacja: droga gładka jak lustro i chodniki, po których aż chce się spacerować - póki co mieszkańcy muszą wciąż czekać na rozpoczęcie prac przy ul. Floriańskiej. Kiedy remont ruszy pełną parą? O to zapytała urzędników radna Wiesława Radecka.

Umowa z firmą Hol-Bud na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla modernizacji drogi gminnej ul. Floriańskiej została podpisana 11 marca. Projektant miał 5 miesięcy na złożenie do starostwa wniosku o wydanie pozwolenia na budowę i wniosek ten został złożony w terminie. Mimo to dziurawa nawierzchnia i nierówności chodnika wciąż dają się mieszkańcom we znaki. Temat remontu na wczorajszej sesji poruszyła radna W. Radecka.

Jak wyjaśniają władze miasta, prace zostały opóźnione przez instalację linii światłowodowej w kanalizacji, o którą wnioskowała firma Orange. Temat remontu stanął w martwym punkcie. Nie zacznie się nie wcześniej niż za dwa miesiące: tyle starostwo ma na wydanie pozwolenia na budowę, po której ruszyć miała by modernizacja drogi. Tylko czy znajdą się na to fundusze? Skarbnik miejska wyjaśnia, że póki co ciężko przewidzieć, czy inwestycja zostanie włączona do planu budżetowego na nowy rok. Ta sytuacja niepokoi radną Radecką, która przypomina, że na remont ul. Floriańskiej zabezpieczone miało być 100 tys. zł. Kiedy modernizacja dojdzie do skutku?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE