Reklama

Radni IdG się rozmyślili, burmistrz bez absolutorium

Opublikowano:
Autor:

Radni IdG się rozmyślili, burmistrz bez absolutorium  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej nie wystarczyły, by udzielić burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za poprzedni rok. Od podjęcia uchwały wstrzymali się wszyscy radni Inicjatywy dla Gostynina, w tym również ci, którzy wcześniej aprobowali działania włodarza w tej kwestii.

Pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej nie wystarczyły, by udzielić burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za poprzedni rok. Od podjęcia uchwały wstrzymali się wszyscy radni Inicjatywy dla Gostynina, w tym również ci, którzy wcześniej aprobowali działania włodarza w tej kwestii.

Uchwała miała być podjęta podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej. Przypomnijmy, że wcześniej pozytywnie wykonanie budżetu za 2016 rok zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Taką samą opinię wydała także Komisji Rewizyjnej, w skład której wchodzą: Stanisław Pieniążek (IdG) - przewodniczący, Martyna Doral (IdG) - wiceprzewodnicząca, Witold Dalkowski (IdG), Jan Głodowski (PiS) i Urszula Pieniążek.

Niespodziewanie, pierwsza dwójka rajców, którzy wcześniej opowiadali się za udzieleniem burmistrzowi absolutorium, w trakcie sesji wstrzymali się od głosu. Podobnie zresztą jak ich koledzy z IdG: Andrzej Robacki, Malgorzata Rędzikowska-Mystkowska, Magdalena Augustyniak, Witold Dalkowski, Zbigniew Chorążek, Michał Bartosiak, Tadeusz Majchrzak i Martyna Chmielecka. Nieobecny na sesji był natomiast Krzysztof Markus. Za podjęciem uchwały głosowało tylko czterech radnych: Wiesława Radecka, Jan Głodowski, Grzegorz Gospodarowicz i Urszula Pieniążek.

Decyzja Rady nie będzie miała jednak wpływu na dalsze pełnienie funkcji burmistrza przez Pawła Kalinowskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE