Reklama

Radni "Młodzieżówki" rozkręcą imprezy miejskie

Opublikowano:
Autor:

Radni "Młodzieżówki" rozkręcą imprezy miejskie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gostyninie sypią pomysłami jak z rękawa. Jeszcze w tym miesiącu będą pomagać w organizacji imprez miejskich, w głowach świtają im również plany działań na nadchodzący rok.

Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gostyninie sypią pomysłami jak z rękawa. Jeszcze w tym miesiącu będą pomagać w organizacji imprez miejskich, w głowach świtają im również plany działań na nadchodzący rok.

Czym jest Młodzieżowa Rada Miejska? Przewodnicząca Sylwia Dobińska tłumaczy, że Młodzieżowa Rada Miejska to sposób na systematyczne działanie obywatelskie młodzieży w Gostyninie. Działanie te kształtują kompetencje obywatelskie, uczą młodzież, jak podejmować ważne decyzje dla mieszkańców na poziomie lokalnym i pozwalają współdecydować o ważnych sprawach. Najważniejszym celem tej organizacji jest pobudzenie w młodym pokoleniu zainteresowania o sprawach publicznych.

Jak opowiada członek Młodzieżowej Rady, Paweł Kowalski, chęci do działania podczas spotkań nie brakuje. Plany młodzieży sięgają już przyszłego roku, w którym również będą pomagać w przygotowywaniu imprez miejskich.

- Cieszę się, że razem z koleżankami i kolegami wpadamy na dobre pomysły i możemy pomagać w organizacji takich imprez. Dzieci z pewności skorzystają z wydarzeń, które chcemy dla nich przygotować. Wszyscy pragniemy, aby maluchy spędziły miło święta w naszym mieście – dodaje młody Radny.

Mimo, że pomysłów w młodych głowach nie brakuje, realizacja ich może być ciężka, ponieważ fundusze nie zawsze są wystarczające. Młodzież pragnie, aby w mieście nie wiało przysłowiową nudą. Młodzi Rajcy spotykają się również na nieoficjalnych spotkaniach, podczas których tworzą prawdziwą burzę mózgów, a najlepsze pomysły przedstawiają podczas sesji.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE