Reklama

Radni z myślą o alkoholikach: nie przekreślajmy ich, tylko pomóżmy

Opublikowano:
Autor:

Radni z myślą o alkoholikach: nie przekreślajmy ich, tylko pomóżmy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek podczas komisji spraw obywatelskich w Urzędzie Miasta został poruszony temat dotyczący problemu z alkoholem. Z radnymi rozmawiała w tej sprawie Teresa Kiereś - członek Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W poniedziałek podczas komisji spraw obywatelskich w Urzędzie Miasta został poruszony temat dotyczący problemu z alkoholem. Z radnymi rozmawiała w tej sprawie Teresa Kiereś - członek Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Nie wszyscy wiedzą, że w Gostyninie znajduję się specjalny punkt konsultacyjno-informacyjny dla ofiar przemocy w rodzinie, który służy pomocą dla każdego potrzebującego mieszkańca. Na poniedziałkowym posiedzeniu temat o wsparciu dla ofiar przemocy poruszyła Teresa Kiereś, która w skrócie przedstawiła, jaką pomoc uzyskują mieszkańcy podczas takiego spotkania. Głos w tej sprawie zabrał również Jan Głodowski, który powiedział, że pomagać takim rodzinom to jedno, jednak należy też zwalczać szerzący się alkoholizm. W dalszej wypowiedzi radny poinformował, aby zająć się również alkoholikami, którzy spożywają alkohol w tzw melinach. Teresa Kiereś poinformowała radnych, że takie sprawy należy zgłaszać policji.

Przedstawiony program przez członka Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych współpracuje również ze szkolnymi pedagogami. Jeżeli pracownik szkoły zauważy u któregoś z rodziców uczniów, że boryka się on z problemami alkoholowymi, może zgłosić to do punktu, który pomaga alkoholikom. Jak stwierdził przewodniczący komisji Andrzej Robacki, w szkołach powinno być więcej programów profilaktycznych, aby dziecko zamiast iść na piwo wolało pograć w piłkę. Radni jednogłośnie stwierdzili, że dzieci od najmłodszych lat powinno odciągać się od alkoholu. Po przedstawionym projekcie i dyskusji podjęto trzy uchwały, dzięki którym grupa wsparcia będzie mogła dalej funkcjonować i pomagać rodzinom w potrzebie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE