Reklama

Ranking Perspektywy 2017: "Ogólniak" najlepszą szkołą w Gostyninie

Opublikowano:
Autor:

Ranking Perspektywy 2017: "Ogólniak" najlepszą szkołą w Gostyninie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miesięcznik „Perspektywy” po raz 20-ty przygotował ranking szkół ponadgimnazjalnych. Wybrano 500 najlepszych liceów i 300 techników z całej Polski. W ogólnopolskim zestawieniach zabrakło niestety gostynińskich placówek. Jedna z nich figuruje za to wśród najlepszych na Mazowszu.

Miesięcznik ?Perspektywy? po raz 20-ty przygotował ranking szkół ponadgimnazjalnych. Wybrano 500 najlepszych liceów i 300 techników z całej Polski. W ogólnopolskim zestawieniach zabrakło niestety gostynińskich placówek. Jedna z nich figuruje za to wśród najlepszych na Mazowszu.

Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych (52 olimpiady krajowe i 13 olimpiad międzynarodowych), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (nie są brane pod uwagę wyniki matury międzynarodowej). W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych. Najlepszym liceum w Polsce po raz kolejny zostało XIII LO w Szczecinie.

Wśród gostynińskich placówek, najlepiej na tle polskich szkół ponadgimnazjalnych wypadło Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. Co prawda szkoła nie zmieściła się w zestawieniu ogólnopolskim, lecz udało się jej uplasować w gronie najlepszych w województwie mazowieckim. Tutaj, ze wskaźnikiem 34,66 "Ogólniak" znalazł się na 134. miejscu. Najlepsze w województwie okazało się XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie, ze wskaźnikiem 92,18.

Obecnością w ogólnopolskim rankingu kogą się za to pochwalić płockie szkoły. Najwyżej z nich - na 115 pozycji (35. na Mazowszu), ze wskaźnikiem 52,66 sklasyfikowane zostało  LO im. marsz. St. Małachowskiego. W przypadku kutnowskich placówek najlepiej wypadło I Liceum Ogólnokształcące im. J. H Dąbrowskiego. W tegorocznym zestawieniu "Dąbrowszczak znalazł się na 314 miejscu.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE