Reklama

Recytatorzy walczyli o przepustkę do płockiego finału [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Recytatorzy walczyli o przepustkę do płockiego finału [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bartosz Lewandowski, Agata Janicka, Krystian Kurkowski, Marta Kujawa, Adam Migdalski i Natalia Grądziel reprezentować będą Gostynin w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Jak pięknie być człowiekiem”.

Bartosz Lewandowski, Agata Janicka, Krystian Kurkowski, Marta Kujawa, Adam Migdalski i Natalia Grądziel reprezentować będą Gostynin w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Jak pięknie być człowiekiem”.

 

Konkurs został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury. Uczestnicy podzieleni zostali na trzy grupy wiekowe – klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VII szkół podstawowych oraz gimnazja.

Każdy z uczestników prezentował dwa wybrane przez siebie utwory. Trudno byłoby doszukać się wśród uczestników chociażby jednego, który nie wybrał żadnego utworu o wydźwięku mniej lub bardziej patriotycznym. Poniekąd trudno się temu dziwić, wszak właśnie w tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Mariusz Pogonowski, aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, który był przewodniczącym jury, przyznał podczas prowadzonych później warsztatów, że lepiej jest wybrać coś „lżejszego”, ale w pełni zrozumiałego dla recytującej osoby. Jeśli bowiem ktoś nie do końca rozumie recytowane przez siebie treści, nie wychodzi na tym zbyt dobrze.

W trakcie warsztatów Mariusz Pogonowski mówił o tym, co najważniejsze jest w zachowaniu się aktora na scenie, jak istotne znaczenie ma odpowiednia dykcja, intonacja, czy dramatyzm. Mariusz Pogonowski zaprosił młodych recytatorów do kilku ćwiczeń aktorskich, które okazały się dość wymagające.

 

Wyniki konkursu:

klasy I-III
I miejsce: Bartosz Lewandowski
II miejsce: Agata Janicka
III miejsce: Gabriela Ostrowska
Wyróżnienie: Alan Bielecki, Malwina Komorowska, Wiktoria Michalska

Klasy IV-VI
I miejsce: Krystian Kurkowski
II miejsce: Marta Kujawa
III miejsce: Nela Boratowska, Weronika Pac, Oskar Rowiński
Wyróżnienie: Zuzanna Cichońska, Lidia Olejnik

Gimnazja:
I miejsce: Adam Migdalski
II miejsce: Natalia Grądziel
III miejsce: ——————–
Wyróżnienie: Justyna Toruniewska, Natalia Żołnowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE