Reklama

Reforma systemu oświaty. Jak odbywać będą się Komunie św.?

Opublikowano:
Autor:

Reforma systemu oświaty. Jak odbywać będą się Komunie św.? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na koniec minionego roku szkolnego Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało reformę systemu oświaty w Polsce. Jednym z kluczowych założeń tej reformy jest przywrócenie ośmioklasowych szkół podstawowych. W związku z tym, Komunia św. Generalna w parafii św. Marcina odbędzie się w dwóch terminach: 28 maja - klasy czwarte oraz 4 czerwca - klasy piąte.

Na koniec minionego roku szkolnego Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało reformę systemu oświaty w Polsce. Jednym z kluczowych założeń tej reformy jest przywrócenie ośmioklasowych szkół podstawowych. W związku z tym, Komunia św. Generalna w parafii św. Marcina odbędzie się w dwóch terminach: 28 maja - klasy czwarte oraz 4 czerwca - klasy piąte.

W tej sprawie podjęto decyzję o przesunięciu tej uroczystości, już od bieżącego roku szkolnego, na zakończenie klasy czwartej. Zgodnie z planowaną reformą, czwartoklasiści będą kończyć pierwszy etap edukacyjny w szkole podstawowej. W praktyce będzie to oznaczać, iż przygotowanie do uroczystego Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych obejmie w tym roku dwa roczniki – klasę czwartą i piątą. W ten sposób przywracamy na nowo naszą starą tradycję, zapoczątkowaną jeszcze przez błogosławionego abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego. Jeżeli zaś chodzi o pierwszą Komunię św, to w roku szkolnym 2016/2017 pozostaje na zakończenie klasy III.

- Drodzy Rodzice, Jako wasz Biskup bardzo liczę na Waszą pomoc i włączenie się w organizację przygotowania Waszych dzieci do uroczystego Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Bardzo proszę Was o otwartość na współpracę z katechetami i duszpasterzami, którzy będą bezpośrednio odpowiedzialni za katechezę przygotowującą Wasze dzieci do tej uroczystości – prosi Biskup Piotr.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE