Reklama

Regionalny turniej wiedzy o ruchu drogowym

Opublikowano:
Autor:

Regionalny turniej wiedzy o ruchu drogowym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynińscy policjanci włączyli się w organizację Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym biorą udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Eliminacje, składające się z testu wiedzy i umiejętności praktycznych, przeprowadzono w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym.

Gostynińscy policjanci włączyli się w organizację Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym biorą udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Eliminacje, składające się z testu wiedzy i umiejętności praktycznych, przeprowadzono w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym.

Organizatorami dzisiejszego (26.04.) turnieju było Starostwo Powiatowe w Gostyninie oraz miejscowe  ośrodki szkolenia kierowców. W organizację zaangażowali się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie oraz Sochaczewa.

W turnieju brały udział 4-osobowe drużyny z 12 szkół podstawowych oraz 3-osobowe drużyny z 9 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu gostynińskiego, płockiego i sochaczewskiego.

Na regionalne eliminacje Turnieju BRD składają się etapy: teoretyczny, praktyczny i pierwszej pomocy. Test wiedzy składał się z 25 pytań z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i 10 pytań dotyczących poruszania się po skrzyżowaniu. Test praktyczny obejmował rowerowy tor przeszkód i jazdę po miasteczku ruchu drogowego. Na zakończenie uczniowie w grupach sprawdzali swoją wiedzę z pierwszej pomocy.
Takie inicjatywy jak właśnie turniej wiedzy o ruchu drogowym jak najbardziej wpisują się ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo", której inicjatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wyniki tegorocznej edycji szkół podstawowych:
I miejsce drużynowo: Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie
I miejsce indywidualnie: Adrianna Tondera – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie
Wyniki tegorocznej edycji szkół gimnazjalnych:
I miejsce drużynowo: Gimnazjum w Nowym Miszewie (pow. płocki)
I miejsce indywidualnie: Arkadiusz Bojarski – uczeń Gimnazjum w Nowym Miszewie (pow. płocki)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE