Reklama

Rewitalizacja Dybanki już na wiosnę!

Opublikowano:
Autor:

Rewitalizacja Dybanki już na wiosnę! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizatorzy społecznej akcji Dybanka Reaktywacja informują, że już w połowie maja tego roku ruszają prace rewitalizacyjne na terenie Rezerwatu Dybanka i plaży nad Jeziorem Bratoszewo.

Organizatorzy społecznej akcji Dybanka Reaktywacja informują, że już w połowie maja tego roku ruszają prace rewitalizacyjne na terenie Rezerwatu Dybanka i plaży nad Jeziorem Bratoszewo.

W ramach planowanych działań, nad jeziorem stanie drewniana altana, zamontowane zostaną nowe ławki, stoły piknikowe, kosze na śmieci, a nawet kładki wędkarskie. Na plaży pojawi się świeży piasek. Wewnątrz rezerwatu powstanie szlak turystyczno-edukacyjny prowadzący do wzniesienia "Łyska", najwyższego punktu Gostynina. Na trasie ustawione zostaną ławki i kosze oraz tablice informacyjne o walorach przyrodniczych i historii Dybanki. Kolorowe ukwiecenie zyska skwer przed wejściem do rezerwatu, a także powstanie nowa, estetyczna brama.

Jak zapewnia pomysłodawca przedsięwzięcia Dominik Robacki, wszystkie przygotowania są na zaawansowanym etapie, zaplanowane zostały dostawy małej architektury oraz materiału roślinnego, a rozpoczęcie prac wykonawczych nastąpi już za nieco ponad dwa miesiące.

Koordynatorka akcji Katarzyna Balcerzak podkreśla, że projekt może być realizowany dzięki poparciu mieszkańców Gostynina podczas Budżetu Obywatelskiego, pozyskaniu dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wsparciu sponsorów i wolontariuszy, a także współpracy z Urzędem Miasta Gostynina.

Organizatorzy planują, że działania terenowe zakończą się już na początku czerwca. Projekt zagospodarowania terenu objętego rewitalizacją opracowała architekt krajobrazu mgr inż. Małgorzata Zielińska. Plan zyskał aprobatę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE