Reklama

Rocznica Bitwy Warszawskiej skromniejsza niż zwykle

Opublikowano:
Autor:

Rocznica Bitwy Warszawskiej skromniejsza niż zwykle - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W minioną sobotę Gostynin obchodził święto Matki Boskiej Zielnej i 100. rocznicę "Cudu nad Wisłą". Jak informuje Urząd Miejski, uroczystość upamiętniająca to wyjątkowe wydarzenie w naszej historii, była obchodzona w tym roku z racji panującego koronawirusa w znacznie skromniejszej formie.

W minioną sobotę Gostynin obchodził święto Matki Boskiej Zielnej i 100. rocznicę "Cudu nad Wisłą". Jak informuje Urząd Miejski, uroczystość upamiętniająca to wyjątkowe wydarzenie w naszej historii, była obchodzona w tym roku z racji panującego koronawirusa w znacznie skromniejszej formie.

O godz. 10.00 odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. dziekan Ryszard Kruszewski. Po zakończeniu nabożeństwa Chór Miejski - Arce Cantores, pod kierownictwem Michała Pilichowicza wykonał kilka utworów.

Następnie przy pomniku świętego Jana Pawła II, zostały złożone wiązanki kwiatów zapalono znicze i Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Józefa Pakulskiego zagrała ulubioną przez papieża - "Barkę". 

Burmistrz Paweł Kalinowski w asyście przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Redera i radnego Rady Miejskiej Grzegorza Raciborskiego złożyli kwiaty przy tablicy pamiątkowej na ul. Floriańskiej oraz przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE