Reklama

Rolety jako element wyposażenia domu i mieszkania

Opublikowano:
Autor:

Rolety jako element wyposażenia domu i mieszkania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zazwyczaj nie poświęcamy zbyt dużo czasu tematyce wszechstronnych i popularnych rolet. Jest to element wyposażenia domu, który zakładamy raz, jeśli czujmy taką potrzebę, a potem o nim zapominamy. Wracamy do niego zwykle tylko wtedy, kiedy w jakiś wyraźny sposób przestają spełniać swoją rolę lub jeśli w ogóle nie posiadamy rolet, i dojrzewamy do decyzji aby je w całym domu bądź jednym tylko pomieszczeniu zamontować. Z drugiej strony, osoby nie posiadające rolet najczęściej w ogóle nie zdają sobie sprawy, że część ich problemów można rozwiązać właśnie za pomocą dobrze dobranej rolety. Przyjrzyjmy się możliwościom, jakie oferuje nam ten rodzaj domowego wyposażenia. Ze względu na ograniczenie miejsca zrobimy to oczywiście bardzo wyrywkowo i tylko na przykładzie systemu Mono ID3 Solar, który sam w sobie jest przykładem całej grupy zewnętrznych rolet solarnych.

Roleta antywłamaniowa
Tego typu nadają się znakomicie do wszystkich domów i mieszkań, zwłaszcza do ich okien położonych na parterze, ponieważ ich podstawowa funkcjonalność to roleta antywłamaniowa. Bez posiadania klucza lub odpowiedniego kodu niemożliwe jest uruchomienie rolety i jej rozbrojenie. Konieczne byłoby użycie urządzeń przemysłowych do poradzenia sobie z roleta, co z kolei zaalarmowałoby całe miasto. Rozwiązanie jest wyjątkowo tanie jak na swoje możliwości, zamontować je można praktycznie wszędzie, a do tego są bardzo ładne estetycznie.
Funkcja żaluzji
Rolety antywłamaniowe mają to do siebie, że całkowicie odcinają wnętrze od świata zewnętrznego. Kiedy śpimy w domu lub zamykamy na noc nasz biznes, jest to na pewno pożądane. Jeśli jednak w czasie dnia chcielibyśmy wpuścić trochę światła, ale nie bardzo dużo, bo przy całkowitym podniesieniu rolety byłoby za jasno, a w lecie też za ciepło, możemy skorzystać z opcji żaluzji, jaką oferuje nam omawiany system.
Funkcjonalność żaluzji polega na tym, że elementy rolety odpowiadające lamelkom w żaluzjach obracają się o maksymalnie 90 stopni tak, że pomiędzy nimi powstaje prześwit. W ten sposób możliwe jest dostarczenie do wnętrza pomieszczeń słońca bez konieczności całkowitego zwijania rolety.
Solary
Bardzo cenionym przez właścicieli budynków i mieszkań rozwiązaniem jest też fakt, iż tego typu nowoczesne rolety posiadają system zasilania fotowoltaicznego. Innymi słowy, działają jak panele słoneczne i lądują się efektywnie w czasie, kiedy padają na nie promienie słońca. Można oczywiście stwierdzić, że zużycie energii w roletach jest minimalne i szkoda zachodu na takie rozwiązania. To oczywiście prawda, ale technologia solarna została tutaj wprowadzona z innego powodu. Priorytetem jest tutaj zlikwidowanie konieczności podłączania rolet do prądu, jak również uniezależnienie ich od tego, czy w gniazdku akurat jest prąd. Dobrze naładowane baterie rolety pozwalają na dziesięciokrotne pełne rozwinięcie i zwinięcie rolety zanim pojawi się konieczność. Oznacza to, że jeśli ktoś nie będzie się bawił roletami przez cały dzień, na pewno nigdy nie będzie musiał martwić się o ich zasilanie.

Sprawdź również: http://www.grako.pl/pl/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE