Reklama

Rolkarze Zwoleń-Team wracają z 12 medalami!

Opublikowano:
Autor:

Rolkarze Zwoleń-Team wracają z 12 medalami! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rewelacyjnie dla rolkarzy U.K.S. Zwoleń-Team zakończyły się pierwsze w tym sezonie Ogólnopolskie Zawody Sportowe, które odbyły się w minioną sobotę w Stolnie (woj. kujawsko-pomorskie). Podopieczni i podopieczne Łukasza Flejszera przywieźli z zawodów aż 12 medali.

Rewelacyjnie dla rolkarzy U.K.S. Zwoleń-Team zakończyły się pierwsze w tym sezonie Ogólnopolskie Zawody Sportowe, które odbyły się w minioną sobotę w Stolnie (woj. kujawsko-pomorskie). Podopieczni i podopieczne Łukasza Flejszera przywieźli z zawodów aż 12 medali.   

W zmaganiach "3 ROLL & RUN" we wrotkarstwie szybkim, dwuboju, bieganiu, bladecross i limbo skating wystartowało ponad 300 uczestników z całego kraju. 

Sezon zmagań sportowych rozpoczęły dzieci w konkurencjach biegowych na dystansach od 100 metrów do 1000 metrów. Klaudia Tyszkiewicz i Maja Kafarska reprezentujące U.K.S. Zwoleń-Team "niczym Irena Szewińska" w biegu na 500 metrów zajęły 1 i 3 miejsce w kat. 10-12 lat OPEN (łącznie DZ i CH).

W rywalizacji grupy starszej /13-15 lat/ podczas biegu na 1000m OPEN
- 2 miejsce zajęła Zosia Kotfasińska 
- 4 miejsce Maja Michalska
- 5 miejsce Adrianna Kafarska
- 6 miejsce Olivia Kowalczyk.

Po konkurencjach biegowych czas przyszedł na rywalizację na łyżworolkach szybkich, w których to nasze 7-9 latki SPISAŁY SIĘ NA MEDAL !!!
Na dystansie 300 metrów z bardzo trudnym technicznie 90 stopniowym zakrętem w prawo:
- 1 miejsce przypadło Zuzannie Grzeleckiej
- 2 miejsce zajęła Sandra Syguła
- 4 miejsce Amelia Berlińska.

W kolejnym starcie chłopców i dziewcząt w wieku 10-12 lat na dystansie sprinterskim 500 metrów w pięknym stylu i błyskawicznej ucieczce od zasadniczej grupy zwycięża wrotkarka speed Klaudia Tyszkiewicz /przygotowująca się obecnie do Torowych Mistrzostw Polski w Dusznikach Zdrój/. Kolejna reprezentantka UKS Z-T Maja Kafarska zajęła 3 miejsce 
oraz Amelia Kowalczyk 4 miejsce.

W kategorii wiekowej 13-15 lat nasza młodzież nie zawiodła, gdzie na dystansie 1000 metrów w łyżworolkach szybkich obsadziła całe podium:
- 1 miejsce Zosia Kotfasińska
- 2 miejsce Adrianna Kafarska
- 3 miejsce Oskar Berliński
- 4 miejsce Maja Michalska
- 6 miejsce Olivia Kowalczyk

Oprócz zmagań sportowych dzieci i młodzież wzięła udział w zabawach łyżworolkowych: przejazd pod tyczką „limbo-skating”, tory przeszkód „blade-cross”. 

Kolejnym punktem programu były zawody na rolkach fitness /wymagany wysoki but i koła do 90mm/, w których to I miejsce zdobył i tytuł z ubiegłego roku utrzymał Trener UKS ZWOLEŃ-TEAM Łukasz Flejszer z rekordem trasy 00:09:40 na dystansie 5,25km /poprawiony o 11sekund z 2017 r./ średnia prędkość 31,3km/h. W zawodach fitness wystartowało ponad 70 uczestników naszego kraju.

Królewskim dystansem zmagań w Stolnie był półmaraton na dystansie 21 km, w którym to wystartowało 133 zawodników z całej Polski. 
Zawodniczka UKS Z-T Paulina Przybysławska na łyżworolkach Speed zajmuje wysokie 2 miejsce w kategorii wiekowej K20 z czasem 00:49:52:75,
natomiast Trener Łukasz Flejszer zajął w open 11 miejsce z czasem 00:38:07:75, który był pierwszą składową do konkurencji „dwuboju” /rolki 21km i bieg 8km/.

Bardzo udany początek roku startowego zanotowali młodzi początkujący zawodnicy jak i doświadczona grupa łyżworolkarzy. W sumie zdobyli 12 medali na otwarcie sezonu wrotkarstwa szybkiego w Stolnie. 

- Apetyty były ogromne z uwagi na fakt, iż okres jesienno-zimowy przepracowaliśmy – z myślą o najważniejszych imprezach naszego kraju tj. Torowych Mistrzostw Polski oraz Ulicznych Pucharów Polski. Cieszy fakt, iż po trudzie przygotowań, długiej drogi, licznych treningach Nasz dorobek to 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy medal w konkurencjach biegowych oraz 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale w konkurencjach łyżworolkowych. Warto podkreślić, iż na każdy sukces, również i zdobyte miejsca poza podium pracował cały TEAM… ogromne podziękowania kieruję do rodziców, przyjaciół, sympatyków wrotkarstwa Speed - komentuje udane zawody Łukasz Flejszer. 

Kolejne święto sportowe odbędzie się po raz pierwszy na Naszej ziemi gostynińskiej w dniu 22 kwietnia 2018 r. tuż przy placu zamkowym (startujemy od godz. 10:00 dystansami sprinterskimi dzieci i młodzieży) w „Wyścigu o Puchar Siemowita w Gostyninie” – Budżet Obywatelski 2018. 
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gostynina do wspólnego kibicowania – mówi Trener UKS Z-T

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE