Reklama

Rolkarze Zwoleń-Team zdobywają srebro w Berlinie!

Opublikowano:
Autor:

Rolkarze Zwoleń-Team zdobywają srebro w Berlinie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogromnym sukcesem zakończył się dla zawodników U.K.S. Zwoleń-Team udział w sobotnich międzynarodowych zmaganiach sportowych wrotkarstwa szybkiego w Berlinie. Reprezentująca klub Adrianna Kafarska wywalczyła srebrny medal na dystansie 2000 m.

Ogromnym sukcesem zakończył się dla zawodników U.K.S. Zwoleń-Team udział w sobotnich międzynarodowych zmaganiach sportowych wrotkarstwa szybkiego w Berlinie. Reprezentująca klub Adrianna Kafarska wywalczyła srebrny medal na dystansie 2000 m.

Przy wsparciu rodziców p. Berlińskich grupa po ponad 5- godzinnej podróży zameldowała się na miejscu zawodów sportowych - głównej ulicy Kurfurstendamm tym samym rejestrując się.

Zawody pod nazwą "Adidas Runners City Night 2017 - skating", których organizatorem był klub niemiecki SCC SKATING podzielono na kilka etapów:
- 500-2000m rolki dla dzieci i młodzieży
- 10 km rolki dla dorosłych
- 10 km bieg dla dorosłych.

Pierwsze starty o godz. 18:00 rozpoczęły dzieci początkujące na łyżworolkach fitness, które do przejechania miały jedną pętle głównej ulicy ok. 330 m. Kolejne starty odbyły się w rocznikach 2007-2009 na 3 rundy oraz 2004-2006 na 6 rund.

Na dystansie 2000 m /6 rund/ reprezentantki Zwoleń-Team: Klaudia Tyszkiewicz (2006) i Adrianna Kafarska (2004) rywalizowały w obsadzie międzynarodowej z Niemkami, zawodniczką z Łotwy oraz klubem z Polski.

Przyspieszenia na dość trudnych technicznie, krótkich rundach z częstymi nawrotami inicjowane były parokrotnie. Po potknięciu się na starcie Ady i pogoni za grupą zasadniczą udało się naszej zawodniczce wywalczyć do ostatniej prostej srebrny medal. Najmłodsza Klaudia (2006) uplasowała się tuż za podium w rocznikach 2004-2006.

Tuż po zmaganiach dziewcząt wystartował Oskar Berliński (2004) na dystansie 2000 m. Po bardzo dobrym starcie i utrzymywaniu się w pierwszej trójce przez 3 szarpane rundy, Oskarowi mocy zabrakło od 4 rundy i tym samym zmagania ukończył na IV miejscu tuż za dwójką Niemców i Polakiem.
 
- Berlin zdobyty ! Uczestnicząca nasza młodzież w międzynarodowych zawodach zdobyła bardzo ważne doświadczenie oraz sprawdziła się przed nadchodzącym Pucharem Polski w Gdańsku /19.08.2017/, do których grupa przygotowuje się intensywnie /dwa treningi dziennie: rower, bieganie, rolki technika-sprinty-wytrzymałość, rolowanie-rozciąganie mięśni, wzmacnianie mięśni nóg, grzbietu, brzucha oraz budowanie siły dynamicznej nóg. Plan na zawody o randze Pucharu Polski to pierwsza trójka na dystansie 500m, 750m, 11 km i 21km" - mówi trener Ł.Flejszer.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE