Reklama

Rozmawiano o bezpieczeństwie. Mieszkańcy spotkali się z funkcjonariuszami

Opublikowano:
Autor:

Rozmawiano o bezpieczeństwie. Mieszkańcy spotkali się z funkcjonariuszami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w sali starostwa powiatowego w Gostyninie odbyła się debata podsumowująca sposób realizacji wniosków zgłoszonych przez mieszkańców. W spotkaniu z policjantami udział wzięli mieszkańcy Gostynina i okolic.

Wczoraj w sali starostwa powiatowego w Gostyninie odbyła się debata podsumowująca sposób realizacji wniosków zgłoszonych przez mieszkańców. W spotkaniu z policjantami udział wzięli mieszkańcy Gostynina i okolic.

Na początku roku gostynińscy policjanci prowadzili szereg konsultacji społecznych. Pod koniec lutego odbyła się debata, w której mieszkańcy zgłosili wnioski o: przywrócenie posterunku policji w Szczawinie Kościelnym; częstsze patrole na ul. Termalnej, gdzie grupuje się młodzież; kontrolowanie placów zabaw, gdzie spożywany jest alkohol; skierowanie patroli na ul. Bierzewicką i ul. Ziejkową, gdzie kierujący przekraczają dozwoloną prędkość oraz o podjęcie działań mających na celu ograniczenie zdarzeń drogowych na skrzyżowaniu ul. Legionów Polskich i Kościuszki w Gostyninie.

Sprawozdanie z realizacji wniosków przedstawił I zastępca komendanta gostynińskiej policji mł.insp. Marek Czarnecki. W trakcie spotkania był również czas na dyskusję. Głównym tematem poruszanym przez mieszkańców było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zgromadzeni goście apelowali o budowę nowych ścieżek rowerowych oraz o doświetlenie dróg i przejść dla pieszych. Głos w sprawie budowy ścieżek dla rowerzystów zabrał starosta gostyniński Tomasz Matuszewski, który wyjaśnił, że wnioski o nowe inwestycje muszą być poparte realnymi potrzebami i ich wykorzystaniem przez mieszkańców oraz zadeklarował, że  każdy poruszony w trakcie spotkania temat nie pozostanie bez dalszej realizacji. Spotkanie podsumował Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski, który podkreślił, że za bezpieczeństwo publiczne odpowiedzialni są wszyscy - policja, przedstawiciele samorządu, instytucji, służby oraz obywatele.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE