Reklama

Rozpoczyna się budowa obwodnicy Gąbina

Opublikowano:
Autor:

Rozpoczyna się budowa obwodnicy Gąbina - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa droga ominie Gąbin od południowej i zachodniej strony. Dzięki jej budowie poprawi się bezpieczeństwo i komunikacja na terenie miasta. W perspektywie jest także plan budowy drugiego, wschodniego odcinka obwodnicy, łączącego drogę wojewódzką 577 z drogą wojewódzką 574.

Nowa droga ominie Gąbin od południowej i zachodniej strony. Dzięki jej budowie poprawi się bezpieczeństwo i komunikacja na terenie miasta. W perspektywie jest także plan budowy drugiego, wschodniego odcinka obwodnicy, łączącego drogę wojewódzką 577 z drogą wojewódzką 574.

Umowa na inwestycję została podpisana 20 lipca bieżącego roku. Koszt budowy obwodnicy Gąbina wynosi 47 mln zł i zostanie pokryty ze środków unijnych. Planowany termin zakończenia budowy to październik 2019 r.

Budowę obwodnicy na placu przy ul. Rogatki Gostynińskie, w miejscu lokalizacji pierwszego ronda obwodnicy od strony Łącka, symbolicznie otworzyli marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik i prezes zarządu PBDiM Kobylarnia S.A, Andrzej Ładyński - wykonawca obwodnicy.

 Nowa droga o długości 4,4 km ominie Gąbin od południowej i zachodniej strony. Jej budowa poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. W przyszłości planowane jest dobudowanie drugiego, wschodniego odcinka obwodnicy, łączącego drogę wojewódzką 577 z drogą wojewódzką 574. W ramach inwestycji powstaną również drogi serwisowe i ciągi pieszorowerowe.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE