Reklama

Ruszy proces ws. śmierci 7-latka? Sąd zwolnił personel z tajemnicy lekarskiej [aktualizacja]

Opublikowano:
Autor:

Ruszy proces ws. śmierci 7-latka? Sąd zwolnił personel z tajemnicy lekarskiej [aktualizacja] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd Rejonowy w Gostyninie zwolnił z tajemnicy lekarskiej sztab medyczny gostynińskiego pogotowia obarczanego przez państwo Nguyen za śmierć ich 7-letniego synka. Decyzja ta uprawomocniła się, dzięki czemu prokurator będzie mógł przesłuchać 5 powiązanych ze sprawą lekarzy.

Sąd Rejonowy w Gostyninie zwolnił z tajemnicy lekarskiej sztab medyczny gostynińskiego pogotowia obarczanego przez państwo Nguyen za śmierć ich 7-letniego synka. Decyzja ta uprawomocniła się, dzięki czemu prokurator będzie mógł przesłuchać 5 powiązanych ze sprawą lekarzy.

Tragedia wietnamskiej rodziny miała miejsce w maju 2015 roku. 7-letni Kien po dwóch dniach bezproduktywnych wizyt w gabinetach lekarskich i stacjach ratownictwa medycznego, został przewieziony do szpitala w Płocku, gdzie pomimo reanimacji zmarł. Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną zgonu była niewydolność krążenia. Państwo Nguyen winą za śmierć synka obwiniają personel gostynińskiego pogotowia ratunkowego. Sprawą zainteresowała się Prokuratura Rejonowa w Gostyninie, która zobligowała pogotowie ratunkowe do przekazania dokumentacji medycznej, zaś w czerwcu, w wyniku reformy prokuratury, sprawa została przeniesiona do Prokuratury Regionalnej w Łodzi. W międzyczasie wpłynął protokół z kontroli w gostynińskim pogotowiu, przeprowadzonej przez Wojewódzkiego Konsultanta ds. Pediatrii, pojawiły się opinie z Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, została opracowana Opinia biegłych z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej i Toksykologii Sądowo-Lekarskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Przesłuchana też została lekarka gostynińskiego pogotowia, podejrzewanej o popełnienie błędu w sztuce.

Prokurator przeanalizował materiały przygotowane przez Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej i po zapoznaniu się z opinią biegłych podjął decyzję o zleceniu przygotowania materiałów uzupełniających. Jak informuje rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi, Krzysztof Bukowiecki, dokumenty zostały już dostarczone, a prokurator zlecił zwolnienie z tajemnicy lekarskiej personelu gostynińskiemu pogotowia, gdzie udzielano pomocy Kienowi. 12 stycznia Sąd Rejonowy w Gostyninie uwzględnił wniosek prokuratora o zwolnienie z tajemnicy lekarskiej 5 lekarzy i zezwolił na ich przesłuchanie przez  prokuratora w związku ze śmiercią 7-letniego chłopca.

Odpowiedzialnym za śmierć Kiena grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE