Reklama

Ruszył nowy przetarg na sprzedaż Elgo: cena spadła o prawie 4 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Ruszył nowy przetarg na sprzedaż Elgo: cena spadła o prawie 4 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informuje Gostynińskie Centrum Rozwoju, wydział gospodarczy Sądu Rejonowego w Płocku zatwierdził nowe warunki przetargu na sprzedaż majątku upadłego Elgo Ligting Industries. Cena wywoławcza największej części majątku Elgo wraz z ruchomościami wynosi 29 mln zł netto i jest o prawie 3,8 mln zł niższa niż cena w ostatnim przetargu (wówczas wynosiła 32, 796 mln zł netto).

Jak informuje Gostynińskie Centrum Rozwoju, wydział gospodarczy Sądu Rejonowego w Płocku zatwierdził nowe warunki przetargu na sprzedaż majątku upadłego Elgo Ligting Industries. Cena wywoławcza największej części majątku Elgo wraz z ruchomościami wynosi 29 mln zł netto i jest o prawie 3,8 mln zł niższa niż cena w ostatnim przetargu (wówczas wynosiła 32, 796 mln zł netto).

Oferty przyjmowane są do dnia 16 października. Postanowieniem z dnia 31 sierpnia, sprostowanym postanowieniem z dnia 4 września  Sąd Rejonowy w Płocku V Wydział Gospodarczy zatwierdził warunki przetargu na sprzedaż majątku Elgo, którego przedmiotem jest kompleks nieruchomości gruntowych zabudowanych, zlokalizowanych w Gostyninie przy ul. Kutnowskiej nr 98 wraz z ruchomościami.
Cena wywoławcza kompleksu nieruchomości wraz z ruchomościami wynosi 29.mln zł netto plus obowiązująca stawka VAT, z zastrzeżeniem, iż w oferowanej cenie sprzedaży, wartość jaka przypadać będzie na cenę nieruchomości stanowić będzie 45% podanej ceny.

Otwarcie oraz wybór ofert nastąpi w budynku Sądu Rejonowego w Płocku, ul. Tumska 4B w dniu 18 października o godz. 10.00 sala 111. Wyboru ofert dokonuje syndyk w obecności Sędziego Komisarza i przybyłych oferentów. Wybór jest skuteczny po zatwierdzeniu go przez Sędziego Komisarza.

Oferent, którego oferta została wybrana, zobowiązany jest w terminie określonym przez sędziego-komisarza, nie dłuższym niż trzech miesięcy od dnia zatwierdzenia wyboru oferty przez sędziego-komisarza, zawrzeć umowę sprzedaży w formie aktu notarialnego, a w zakresie przedmiotu przetargu określonego w ust. 1 pkt. 5 w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi, a rachunek upadłego winien być uznany całą zaoferowaną kwotą najpóźniej na jeden dzień przed podpisaniem umowy sprzedaży, przy czym nie spełnia tego warunku przedstawienie polecenia zapłaty, lecz wyłącznie wpływ środków na rachunek bankowy podany w pkt. 2. Wyłącza się możliwość zapłaty poprzez złożenie przez oferenta oświadczenia o potrąceniu. Koszty i opłaty oraz należne podatki związane z zawarciem umowy pokrywa wybrany oferent.

Nabywca przedmiotu przetargu zobowiązany będzie do użyczenia na rzecz syndyka masy upadłości koniecznych pomieszczeń dla siedziby masy upadłości oraz tych, w których znajduje się dokumentacja, na czas konieczny do zakończenia/umorzenia postępowania upadłościowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE