Reklama

Ruszył pierwszy w powiecie integracyjny plac zabaw dla dzieci!

Opublikowano:
Autor:

Ruszył pierwszy w powiecie integracyjny plac zabaw dla dzieci!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę, 8 sierpnia, został otwarty integracyjny plac zabaw dla dzieci w Gostyninie. To pierwsze tego typu miejsce w powiecie gostynińskim, gdzie dzieci zdrowe mogą bawić się razem z dziećmi niepełnosprawnymi, a nie obok siebie.

W środę, 8 sierpnia, został otwarty integracyjny plac zabaw dla dzieci w Gostyninie. To pierwsze tego typu miejsce w powiecie gostynińskim, gdzie dzieci zdrowe mogą bawić się razem z dziećmi niepełnosprawnymi, a nie obok siebie.

Przedsięwzięcie było realizowane od ponad roku jako projekt partnerski Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Stowarzyszenia Gostynińskie Centrum Rozwoju.Inwestycja była finansowana z pozyskanej dotacji z Fundacji PZU oraz ze środków finansowych Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z grantu LGD „Aktywni Razem” oraz wsparcia finansowego sponsorów. 

- Po rocznej pracy powstało wyjątkowe miejsce, gdzie wśród pięknej zieleni mogą miło spędzać czas nie tylko dzieci, ale i ich rodzice i osoby starsze - tłumaczy Mariola Józwiak-Węclewska. - Stowarzyszenie GCR Powstanie tego integracyjnego placu zabaw nie byłoby możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób. 

Jak wymienia p. Mariola, podziękowania należą się Magdalenie Sikorskiej i Anecie Kierzkowskiej, z którymi wspólnie wymyśliły przedsięwzięcie; przedstawicielom Zarządu Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej: Andrzejowi Jakubowskiemu i Wiesławowi Frydrysiakowi, pracownikom Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Małgorzaty Zielińskiej: architekt krajobrazu, autorce koncepcji zagospodarowania terenu integracyjnego placu zabaw dla dzieci oraz Moniki Dziubały i Ilony Waszkowskiej – autorek muralu promującego integracyjny plac zabaw, powstałego na bazie prac dzieci biorących udział w konkursie plastycznym.

Otwarcie integracyjnego placu zabaw wsparli: Zakład Przetwórstwa Mięsa "Słowik", Elżbieta Tomczak z „Latino Cafe”, Andrzej Gontarek – „Katarynka”, Przemysław Zaremba.

- Zapraszamy do korzystania z integracyjnego placu zabaw na osiedlu Wojska Polskiego w Gostyninie - kończy Mariola Józwiak-Węclewska Stowarzyszenie GCR

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE