Reklama

Rykowisko czyli bieganie dla miłośników długich dystansów

Opublikowano:
Autor:

Rykowisko czyli bieganie dla miłośników długich dystansów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz czwarty organizowany jest ultramaraton Rykowisko. W tym roku start i meta oraz miasteczko biegowe usytuowane zostały w bazie harcerskiej w Gorzewie. Limit zawodniczek i zawodników dopuszczonych do startu wynosi 350 osób.

Już po raz czwarty organizowany jest ultramaraton Rykowisko. W tym roku start i meta oraz miasteczko biegowe usytuowane zostały w bazie harcerskiej w Gorzewie. Limit zawodniczek i zawodników dopuszczonych do startu wynosi 350 osób.

Trasy tegorocznej edycji Rykowiska zostały wytyczone na szlakach turystycznych .Pojezierza Gostynińskiego, w pięknej scenerii tamtejszych lasów, jezior i bagien. Pod względem technicznym określana jest jako stosunkowo łatwa, przygotowana z myślą o miłośnikach sportu i rekreacji, uwielbiających bieganie w terenie.

– Najpiękniejszy odcinek trasy przebiega w sąsiedztwie magicznych bagien, dziewiczych terenów leśnych i malowniczych jezior – podkreślają organizatorzy. – Dość powiedzieć, że na terenie powiatu gostynińskiego znajduje się ponad 60 zbiorników wodnych, a Jezioro Białe uznawane jest jako jedno z najczystszych w centralnej Polsce. 

Organizatorzy przygotowali dla uczestników trzy dystanse: 
35 km – 1 pętla (limit czasu – 6 godzin)
70 km – 2 pętle (limit czasu – 12 godzin)
105 km – 3 pętle (limit czasu – 16 godzin)
Każdy z trzech biegów ma charakter towarzysko-amatorski. Pomiar czasu prowadzony będzie na potrzeby weryfikacji uczestników na poszczególnych punktach kontrolnych i ustalenia klasyfikacji końcowej. Trasa pokonywana może być biegiem lub marszem.
Zapisy prowadzone są na stronie https://zapisy.inessport.pl/index.php

Start i meta oraz miasteczko biegowe zostały usytuowane w bazie harcerskiej w Gorzewie, w Soczewce znajdował się będzie punkt kontrolny pomiaru czasu oraz punkt żywieniowy, a w Łącku – punkt nawadniania. Tegoroczna edycja Rykowiska odbędzie się w sobotę 26 maja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE