Reklama

Reklama

Rząd przyspiesza luzowanie obostrzeń. Co zostanie otwarte?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Rząd przyspiesza luzowanie obostrzeń. Co zostanie otwarte? - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czasie środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wcześniejszym otwarciu dotychczas zamkniętych branż. Już 28 maja będzie można skorzystać z obiektów sportowych, a tydzień wcześniej udać się do kina.

Reklama

Początkowo odmrożenie branży sportowej planowane było na 29 maja. Zaznaczono wówczas, że konieczne będzie zachowanie reżimu sanitarnego - m.in. obłożenie obiektu maksymalnie w 50 procentach i odpowiednia powierzchnia na 1 osobę (15 m2). Rząd podjął jednak decyzję o przyspieszeniu daty otwarcia o jeden dzień.

- Zdecydowaliśmy, że 28 maja - przyspieszając o jeden dzień - otworzymy branżę sportową. Za dwa i pół tygodnia - pod koniec maja - kluby fitness, baseny, siłownie różnego rodzaju, będą mogły w reżimie sanitarnym z powrotem być uruchamiane - zapowiedział Morawiecki.

28 maja otwiera się także gastronomia. Restauracje będą przyjmować gości w reżimie sanitarnym wewnątrz lokali z maksymalnym obłożeniem 50 procent. 

Nie są to jedyne zmiany w harmonogramie luzowania obostrzeń. Przyspieszono również otwarcie instytucji kultury, oczywiście z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

- Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii i instytucji kultury o jeden tydzień, a dokładnie 8 dni, na 21 maja. W reżimie sanitarnym można będzie te działy życia społecznego uruchamiać – zaznaczył premier. 

Przypomnijmy, że już od 15 maja zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu, a w lokalach gastronomicznych otwarte zostaną ogródki. 

 

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE