Reklama

Rząd zdecydował: strażacy OSP nie dostaną dodatków do emerytur

Opublikowano:
Autor:

Rząd zdecydował: strażacy OSP nie dostaną dodatków do emerytur - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To nie jest dobra wiadomość dla druhów, również tych z powiatu gostynińskiego. Rada Ministrów powiedziała "NIE" dla obywatelskiego projektu ustawy o dodatku do emerytur dla strażaków ochotników. Zdaniem Rządu pozytywne rozpatrzenie projektu prowadziłoby do zgłaszania roszczeń przez inne grupy osób zaangażowanych w działalność społeczną. I tak oto projekt, pod którym podpisało się 200 tys. obywateli skończy w tzw. "zamrażarce" marszałka sejmu.

To nie jest dobra wiadomość dla druhów, również tych z powiatu gostynińskiego. Rada Ministrów powiedziała "NIE" dla obywatelskiego projektu ustawy o dodatku do emerytur dla strażaków ochotników. Zdaniem Rządu pozytywne rozpatrzenie projektu prowadziłoby do zgłaszania roszczeń przez inne grupy osób zaangażowanych w działalność społeczną. I tak oto projekt, pod którym podpisało się 200 tys. obywateli skończy w tzw. "zamrażarce" marszałka sejmu.

Projekt zakładał dodatek do emerytur w wysokości 20 zł dla strażaków ochotników z co najmniej 10-letnim doświadczeniem w bezpośrednich działaniach ratowniczych. Rząd projekt rozpatrzył jednak negatywnie. W stanowisku przesłanym do Kancelarii Sejmu, Rada Ministrów wyjaśnia, że proponowana zmiana doprowadziłaby do naruszenia reguły nietworzenia nowych uprawnień nieznajdujących pokrycia w składce na ubezpieczenie emerytalne. W opinii Rządu projekt faworyzowałby działalność OSP w kontekście innych działalności o charakterze społecznym. To wywołać mogłoby z kolei zgłaszanie roszczeń o przyznanie podobnych uprawnień innym grupom osób, zaangażowanym w działalność społeczną w obszarach innych niż ochrona przeciwpożarowa.

Rada Ministrów przypomina również, że w ramach ustawy o ochronie przeciwpożarowej,druhom przysługują dodatkowe uprawnienia takie jak: jednorazowe odszkodowanie, renta, odszkodowanie z tytułu szkody w mieniu, prawo do odzieży specjalnej i okresowe bezpłatne badania.

 


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE