Reklama

Reklama

Są pieniądze na inwestycje sportowe. Wpłynęło ponad 270 wniosków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Są pieniądze na inwestycje sportowe. Wpłynęło ponad 270 wniosków - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Obiekty sportowe z dofinansowaniem z samorządu Mazowsza. Za te środki odbędzie się m.in. modernizacja infrastruktury Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego. W sumie pieniądze trafią do 18 inwestycji z subregionu płockiego.

Reklama

Na ich realizację w budżecie Mazowsza zarezerwowano blisko 3 mln zł. Zainteresowanie programem było ogromne. 

– Wpłynęło do nas ponad 270 wniosków. To prawie tyle, ile obiektów sportowych udało się wybudować lub wyremontować w ramach naszego programu od początku jego istnienia – mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Wybór nie był łatwy, bo wśród tych wszystkich zgłoszeń było mnóstwo bardzo dobrych, ciekawych i przede wszystkim od dawna wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji – dodał.

Środki zostaną przekazane w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej (MIWIS). To autorski program samorządu Mazowsza, który realizowany jest od 2018 roku. Za te pieniądze udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych. 

– Każda miejscowość ma inne potrzeby i oczekiwania – przekonywał Wiesław Raboszuk, wicemarszałek Mazowsza. - Mimo to taki sam dostęp do obiektów sportowych powinni mieć zarówno mieszkańcy wsi, jak i miast - dopowiadał.

W ramach MIWIS 2021 o pomoc finansową mogły ubiegać się zarówno gminy, jak i powiaty z województwa mazowieckiego. Otrzymane wsparcie mogło zostać przeznaczone nie tylko na budowę nowych obiektów sportowych, ale także na modernizację lub remont już istniejących.

Środki, prawie 200 tys. zł, trafią m.in. Do powiatu gostynińskiego. Za te pieniądze zostanie zmodernizowana infrastruktura sportowa Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego. W ramach prac zostanie wykonane odwodnienie istniejącego boiska, wykonana zostanie bieżnia lekkoatletyczna wraz z odwodnieniem oraz zagospodarowaniem terenu.

Poza tym środki w ramach tego programu trafią m.in. do gminy Bielsk, Słupno, miasta i gminy Drogin, miasta Płock,  gminy Radzanowo i Nowego Duninowa. 

Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy