Reklama

Reklama

Są pieniądze na zwalczanie skutków nawałnic. Milion dla powiatu gostynińskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. arch. UMWM

Są pieniądze na zwalczanie skutków nawałnic. Milion dla powiatu gostynińskiego - Zdjęcie główne

foto fot. arch. UMWM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat gostyniński znalazł się na liście wsparcia samorządu województwa. Do subregionu płockiego trafią blisko 2 mln zł z budżetu Mazowsza na usuwanie zniszczeń spowodowanych przez letnie nawałnice. Milion złotych trafi na zwalczanie skutków nawałnicy na terenie powiatu gostynińskiego.

Reklama

Sanniki, powiat gostyniński oraz gmina Bodzanów mogą liczyć na wsparcie samorządu województwa w usuwaniu zniszczeń spowodowanych przez letnie nawałnice. Umowy z samorządami podpisali marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 – Tegoroczne wakacje nie wszystkim mieszkańcom naszego regionu będą kojarzyć się z przyjemnym wypoczynkiem – mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Niestety wielu z nich musiało się zmierzyć się z siłą żywiołów i skutkami, jakie po sobie pozostawiły. Skala zniszczeń po gwałtownych burzach i ulewach jest ogromna – zerwane dachy, zniszczone budynki szkół czy zalane drogi. Mamy świadomość, że naprawienie takich szkód wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim ogromnych nakładów finansowych. Dlatego, solidaryzując się z poszkodowanymi samorządami, postanowiliśmy wesprzeć ich działania, przeznaczając środki z naszego budżetu na usuwanie zniszczeń – zapewniał marszałek.

Przypomnijmy, w czerwcu i lipcu br. Mazowsze nawiedziły gwałtowne burze i ulewne deszcze, które spowodowały liczne szkody w infrastrukturze gminnej oraz powiatowej. 

Do samorządu województwa mazowieckiego o pomoc finansową na pokrycie kosztów usuwania zniszczeń zwróciły się władze dziewięciu samorządów, w tym te z powiatu gostynińskiego.

Jak zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk tego typu zdarzenia są zawsze bardzo odczuwalne i dotkliwe w skutkach. 

– Tym razem dochodzą do tego trudności finansowe, będące pokłosiem epidemii COVID-19, a z którymi borykają się wszystkie samorządy. Udało nam się wygospodarować ponad 3,6 mln zł, które przekażemy innym samorządom, by mogły naprawić to, co zniszczyła natura – mówił wicemarszałek.

Powiat gostyniński otrzyma milion złotych na suwanie zniszczeń wyrządzonych przez żywioł w zakresie dróg powiatowych w miejscowościach. To tam, w wyniku wystąpienia nawałnic 14 oraz 17 lipca, zniszczeniu uległa infrastruktura drogowa. Olbrzymia ilość spływającej wody spowodowała wypłukanie przepustów znajdujących się pod drogami powiatowymi. Uszkodzone zostały drogi w miejscowościach: Sanniki - Słubice, Wólka - Studzieniec, Sanniki - Iłów, Sanniki – Staropól, Lwówek – Osmolin, Pacyna – Luszyn - Długie, Luszyn – Kaczkowizna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy