Reklama

Są wyniki matur. Jak poszło gostyninianom?

Opublikowano:
Autor:

Są wyniki matur. Jak poszło gostyninianom? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co piąty maturzysta nie zdał egzaminu. Zdawalność w kraju wyniosła bowiem 79,7 proc. Jak wypadli maturzyści z Gostynina na tle województwa i kraju?

Co piąty maturzysta nie zdał egzaminu. Zdawalność w kraju wyniosła bowiem 79,7 proc. Jak wypadli maturzyści z Gostynina na tle województwa i kraju?

W województwie mazowieckim maturę zdało 82,5 proc. Na tle średniej krajowej i wojewódzkiej ta powiatowa wypada słabiej, wynosi bowiem 78,9 proc.

W sumie w naszym mieście do matury podeszło 1135 abiturientów. Jak poszły im poszczególne przedmioty? Średni wyniki z polskiego to 50,53 proc., z matematyki z kolei 50,81 proc. Najlepiej wypadł angielski - średnia 66,76 proc.

Lepiej z egzaminem maturalnym poradzili sobie absolwenci liceów. W tym wypadku zdawalność wyniosła 85,6 proc. W technikach zaś 57,5 proc. 

W  Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki do matury przystąpiło 141 absolwentów szkoły.

- Zdawalność wyniosła 92,2 proc., co przy średniej krajowej na poziomie 79 proc. jest wynikiem bardzo dobrym. Zwykle w sierpniu zdawalność ta podnosi się do poziomu 98-99 proc.. W dwóch z pięciu klas zdawalność wyniosła 100 proc..  Do poprawki w sierpniu przystąpi 10 osób. Szczegółowe wyniki, w tym średnie z poszczególnych przedmiotów, analizowane będą we wrześniu, ale już teraz wiemy, aż 21 wyników z różnych przedmiotów pisemnych to wyniki 100-procentowe - informuje Anna Latoszek-Janicka, dyrektor szkoły.

W Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie do egzaminu dojrzałości przystąpiło 25 abiturientów. Dwóch czekają sierpniowe poprawki z matematyki i ustnego polskiego. Zdawalność w tym przypadku wyniosła 92 proc. W technikum zaś 65 proc., bo 49 osób podeszło do matury, 17 nie zdało. 10 z maturzystów może podejść do egzaminu poprawkowego z matematyki, 7 osób oblało definitywnie.

Gostynińskie Centrum Edukacji miało 12 maturzystów, z czego zdała połowa. Jedną osobę czeka poprawka z angielskiego, a pięć z matematyki. Jak dodaje wicedyrektor placówki Anna Majchrzak, jeden z uczniów uzyskał 95 proc. z matematyki, a dwóch po 100 proc. z angielskiego.

Jak możemy przeczytać na stronie OKE w Warszawie, zdawalność w I LO PUL prezentuje się następująco: 47,89 proc. polski, 22,67 proc. matematyka i 53,11 proc.język angielski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE