Reklama

Sala edukacyjna "Ognik" otwarta

Opublikowano:
Autor:

Sala edukacyjna "Ognik" otwarta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie odbyło się uroczyste otwarcie Sali Edukacyjnej „Ognik” . Sala powstała w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna+”, ale jak Komendant Roman Kossobudzki podkreślił, efekt końcowy zawdzięcza wszystkim samorządom z terenu powiatu gostynińskiego oraz w ogromnej mierze swoim pracownikom - strażakom, którzy wyremontowali wszystko własnymi rękami.

W piątek, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie odbyło się uroczyste otwarcie Sali Edukacyjnej ?Ognik? . Sala powstała w ramach Rządowego Programu ?Bezpieczna+?, ale jak Komendant Roman Kossobudzki podkreślił, efekt końcowy zawdzięcza wszystkim samorządom z terenu powiatu gostynińskiego oraz w ogromnej mierze swoim pracownikom - strażakom, którzy wyremontowali wszystko własnymi rękami.

W specjalnych salach edukacyjnych dzieci dowiedzą się do jakich tragedii może dojść poprzez nieprawidłowe używanie sprzętów domowych, jak należy się zachować w przypadku pożaru i zagrożenia życia, jak działają czujniki, a także będą mogły poćwiczyć wzywanie i udzielanie pierwszej pomocy. 

- Ja, jako dziecko nie miałem takiej możliwości sprawdzenia się w sytuacjach zagrożenia życia, dlatego tym bardzie cieszy fakt, że dzieci z Gostynina i okolic taką wiedzę teoretyczną, i co najważniejsze praktyczną, będą miały. Jeszcze raz gratuluje Komedzie Straży Pożarnej. Mając wśród nas młodych i świadomych mieszkańców, wszyscy możemy czuć się bezpieczni - mówi burmistrz Paweł Kalinowski. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE