Reklama

Sanepid dał zielone światło: kąpielisko w Grabinie znów otwarte!

Opublikowano:
Autor:

Sanepid dał zielone światło: kąpielisko w Grabinie znów otwarte! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miłośnicy "Patelni" mogą odetchnąć z ulgą. Badania sanitarno-epidomiologiczne próbek wody pobranych z jeziora przy popularnej "Patelni" wykazały, że zagrożenie dla zdrowia i życia plażowiczów związane z sinicami minęło. Od dziś znów można bez przeszkód korzystać z kąpieliska.

Miłośnicy "Patelni" mogą odetchnąć z ulgą. Badania sanitarno-epidomiologiczne próbek wody pobranych z jeziora przy popularnej "Patelni" wykazały, że zagrożenie dla zdrowia i życia plażowiczów związane z sinicami minęło. Od dziś znów można bez przeszkód korzystać z kąpieliska.

Przypomnijmy, że w pierwszy weekend lipca płocki WOPR, po konsultacji z z Powiatową Stacja Sanitarno Epidemiologiczną w Płocku, podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu plaży Patelnia. Chodziło o obecność bakterii sinicy, która stanowi zagrożenie dla ludzkiego zdrowia – stąd też zakaz kąpieli w tej przypominającej gęstą zupę cieczy.

Na szczęście, po przeprowadzeniu badań, Sanepid stwierdził, że takowe zagrożenie przy "Patelni" już nie występuje i od dziś z pełnym spokojem można korzystać z wodnych uciech jeziora w Grabinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE