Reklama

Sannickie koncerty czas zacząć

Opublikowano:
Autor:

Sannickie koncerty czas zacząć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w niedzielę 25 lutego o 14.00 w Pałacu w Sannikach usłyszeć będzie można fortepianowy koncert Marii Gabryś, recytacje w wykonaniu Wiesława Komasy oraz finisaż malarskiej wystawy „Artist tertium, tres oculos”.

Już w niedzielę 25 lutego o 14.00 w Pałacu w Sannikach usłyszeć będzie można fortepianowy koncert Marii Gabryś, recytacje w wykonaniu Wiesława Komasy oraz finisaż malarskiej wystawy ?Artist tertium, tres oculos?.

Przy fortepianie tym razem zasiądzie Maria Gabryś. Absolwentka Liceum Muzycznego i Akademii Muzycznej w Warszawie. Ukończyła z wyróżnieniem również Musikhochschule Luzern w Szwajcarii. Dzięki studiom w Scholi Cantorum Basiliensis mogła poszerzyć wiedzę o dawnych praktykach wykonawczych na instrumentach z XVIII i XIX wieku.
Maria Gabryś to laureatka licznych konkursów krajowych i zagranicznych. Prowadzi działalność koncertową jako kameralistka i solistka, współpracując z najlepszymi orkiestrami w Polsce, a także z wybitnymi kameralistami i dyrygentami. Prowadzi również kursy pianistyczne w Polsce i za granicą. Nagrywa dla Polskiego Radia, jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od lat współpracuje z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci.
Drugim wykonawcą niedzielnego koncertu będzie Wiesław Komasa, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, znany również jako reżyser. Debiutował w 1971 roku rolą Albina w „Ślubach panieńskich” Aleksandra Fredry. Związany z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, z teatrami Poznania i Warszawy. Gościnnie występował na wielu polskich scenach. Jako reżyser współpracował z wieloma teatrami w Polsce i za granicą.
Ostatnim akordem niedzielnego popołudnia w sannickim pałacu będzie finisaż wystawy „Artist tertium, tres oculos” („Troje artystów, trzy spojrzenia”), na którym prezentowana jest malarska twórczość Małgorzaty Górnej-Saniternik, Joanny Hrk i Dariusza Młynarczyka. 
Pastele Małgorzaty Górnej-Saniternik charakteryzują się pięknie dobranymi barwami i subtelną kreską. Joanna Hrk tworzy bardzo osobiste obrazy, nasycone odważną kolorystyką. Dariusz Młynarczyk to eksperymentator, który działa na granicy kilku dziedzin sztuki. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE