Reklama

Seniorze, nie masz jeszcze swojej karty? Nic straconego!

Opublikowano:
Autor:

Seniorze, nie masz jeszcze swojej karty? Nic straconego! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Gostyninie zamieszkuje aktualnie około 4 840 osób w wieku powyżej 60 roku życia, co stanowi prawie 40% lokalnej społeczności. W związku z tym, zasadnym jest podejmowanie działań mających na celu wsparcie ekonomicznie i aktywizację społeczną tych osób. Każda z nich może skorzystać z karty seniora, która może zwiększyć ich aktywność fizyczną i poprawić jakość życia.

W Gostyninie zamieszkuje aktualnie około 4 840 osób w wieku powyżej 60 roku życia, co stanowi prawie 40% lokalnej społeczności. W związku z tym, zasadnym jest podejmowanie działań mających na celu wsparcie ekonomicznie i aktywizację społeczną tych osób. Każda z nich może skorzystać z karty seniora, która może zwiększyć ich aktywność fizyczną i poprawić jakość życia.

Z pomysłem wsparcia osób „60+” w naszym mieście wystąpiło Stowarzyszenie Inicjatywa dla Gostynina, które zaproponowało utworzenie programu społecznego „Gostynińska Karta Seniora”. Inicjatywa ta uzyskała poparcie zarówno radnych jak i burmistrza Pawła Kalinowskiego, który osobiście wspiera wiele działań społecznych realizowanych przez różne organizacje.

Ostatecznie Program „Gostynińska Karta Seniora” został przyjęty uchwałą Rady Miejskiej w Gostyninie w dniu 27 kwietnia 2017 r. i stanowi jeden z elementów polityki społecznej realizowanej przez Miasto Gostynin, a Burmistrz Miasta przystąpił do jego wdrożenia.

Głównym celem Programu jest zachęcenie do większej aktywności społecznej i poprawy jakości życia gostynińskich seniorów poprzez stworzenie oraz rozwijanie dedykowanego dla nich systemu promocji, ulg i rabatów oferowanych przez miasto i partnerów. Posiadacz „Gostynińskiej Karty Seniora” będzie miał łatwiejszy dostęp do dóbr kultury, wydarzeń artystycznych i kulturalnych oraz sportowych. Ponadto „Karta” umożliwi aktywne spędzenie wolnego czasu i wpłynie na rozwój nowych pasji i zainteresowań.
Jednocześnie osoby posiadające „Kartę” będą mogły skorzystać z promocji przygotowanych przez partnerów Programu, co wpłynie na poprawę ich sytuacji materialno-bytowej.

Zatem zachęcamy wszystkie osoby, które zamieszkują na terenie miasta Gostynina i ukończyły 60-ty rok życia do składania wniosków o wydanie „Gostynińskiej Karty Seniora”.

Jednocześnie zapraszamy do udziału w Programie jednostki organizacyjne, kluby sportowe, stowarzyszenia, zakłady usługowe i przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie Miasta Gostynina. Swój akces można złożyć wypełniając stosowny wniosek wraz z propozycją oferowanych seniorom promocji całorocznych lub okazjonalnych.

Mamy nadzieję, że Program „Gostynińska Karta Seniora” wspomoże znacząco środowisko seniorów w naszym mieście. Pozwoli im nie tylko na łatwiejszy dostęp do wydarzeń kulturalnych, ale zachęci także do aktywniejszego spędzania czasu, otwartości na drugiego człowieka oraz korzystania z uroków życia.

Wniosek o wydanie Gostynińskiej Karty Seniora znajdziesz pod tym linkiem: https://www.gostynin.pl/467,aktualnosci-lista?tresc=11545

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE