Reklama

Seria pożarów w powiecie. To sprawka podpalaczy

Opublikowano:
Autor:

Seria pożarów w powiecie. To sprawka podpalaczy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 6 pożarów traw i nieużytków rolnych od początku weekendu do dzisiejszego poranka odnotowała gostynińska straż pożarna. Nie ma wątpliwości, że odpowiedzialność za te zdarzenia ponoszą piromani. Czy wpadną w ręce policji?

Aż 6 pożarów traw i nieużytków rolnych od początku weekendu do dzisiejszego poranka odnotowała gostynińska straż pożarna. Nie ma wątpliwości, że odpowiedzialność za te zdarzenia ponoszą piromani. Czy wpadną w ręce policji?

Pierwszy pożar wybuchł w sobotę, tuż po godz. 13. w miejscowości Janki (gmina Szczawin Kościelny), gdzie zapaliły się pozostałości roślinne. Na miejsce zadysponowano zastęp OSP Suserz. Zaledwie kilkadziesiąt minut później, ok. godz. 13:50, zastęp JRG Gostynin wyjechał do gaszenia trawy w Kazimierzowie (gmina Gostynin).

Również w godzinach popołudniowych, lecz już w niedzielę doszło do kolejnych pożarów. Najpierw ok. godz. 13:30 płonęły nieużytki rolne w Helenowie (gmina Gostynin) i ponownie interweniowali strażacy z JRG Gostynin. Niemal w tym samym czasie, ok. godz. 13:40, ogniem zajęła się trawa w miejscowości Skrzeszewy (gmina Pacyna). Do zdarzenia zadysponowano druhów z OSP Pacyna.

Nie był to jednak ostatnia interwencja odnotowana tej niedzieli. Ok. godz. 21:30 doszło bowiem do kolejnego pożaru trway, tym razem przy ul. Żeromskiego w Gostyninie. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy JRG Gostynin. Ostatnie ze zdarzeń miało miejsce dziś rano, ok. godz. 8:30, również na terenie miasta - przy ul. Kraśnica. I tym razem pożar gasił zastęp JRG. 

Rzecznik prasowy gostynińskiej straży, mł.bryg. Mariusz Ostrowski wyjaśnia, że do pożarów doszło najprawdopodobniej w wyniku podpalenia. Sprawę wezmą pod lupę funkcjonariusze KPP Gostynin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE