Reklama

Sesja bez niespodzianki, burmistrz z absolutorium

Opublikowano:
Autor:

Sesja bez niespodzianki, burmistrz z absolutorium - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Korzystnie dla burmistrza Pawła Kalinowskiego przebiegło dzisiejsze głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium za wykonanie budżetu w 2015 roku. Radni w większości wyrazili aprobatę co do poczynań włodarza, choć i tak, jak już zdążyły przyzwyczaić posiedzenia Rady, pierwsze skrzypce zagrały słowne PO-PiSy.

Korzystnie dla burmistrza Pawła Kalinowskiego przebiegło dzisiejsze głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium za wykonanie budżetu w 2015 roku. Radni w większości wyrazili aprobatę co do poczynań włodarza, choć i tak, jak już zdążyły przyzwyczaić posiedzenia Rady, pierwsze skrzypce zagrały słowne PO-PiSy.

Podczas głosowania, za udzieleniem absolutorium byli: Jan Głodowski (PiS), Grzegorz Gospodarowicz (PiS), Wiesława Radecka (niezależna), Urszula Pieniążek (GWS), Zbigniew Chorążek (IdG), Michał Bartosiak (IdG), Witold Dalkowski (IdG), Tadeusz Majchrzak (IdG), Stanisław Pieniążek (IdG) i Krzysztof Markus (IdG), zaś od głosu wstrzymali się: Andrzej Robacki (IdG), Małgorzata Mystkowska-Rędzikowska (IdG), Martyna Doral (IdG) oraz Magdalena Augustyniak (IdG).

W trakcie sesji powołano również komisję statutową, której przewodniczącym został wybrany radny Zbigniew Chorążek, a wiceprzewodniczącą Małgorzata Mystkowska-Rędzikowska. Członkami komisji zostali natomiast Witold Dalkowski, Urszula Pieniążek oraz Magdalena Augustyniak.

I tym razem głosowanie nie obyło się bez zgrzytów między radnymi a burmistrzem i urzędnikami miejskimi. Głosowanie poprzedziła gorąca dyskusja oraz przepychanki słowne, w których główną rolę odegrali: przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Robacki i radny Jan Głodowski. Ten ostatni, słowną walkę z oponentami stoczył w dzień swoich urodzin, co nie umknęło uwadze władz miasta, które wręczyły jubilatowi kwiaty odśpiewując tradycyjne "Sto lat".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE