Reklama

Sezon grzewczy w pełni, strażacy apelują o ostrożność

Opublikowano:
Autor:

Sezon grzewczy w pełni, strażacy apelują o ostrożność - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób, a blisko dwa tysiące ulega podtruciu. W związku z tym, gostynińscy strażacy apelują o ostrożność.

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób, a blisko dwa tysiące ulega podtruciu. W związku z tym, gostynińscy strażacy apelują o ostrożność.

W okresie jesienno-zimowym w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, który nazywany jest także cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz bezwonny. W ubiegłym roku w województwie Mazowieckim w okresie grzewczym, do połowy listopada, czadem zatruły się 24 osoby, a jednej z nich nie udało się uratować.

Dla własnego bezpieczeństwa strażacy apelują, aby zabezpieczyć mieszkania czujkami wykrywającymi tlenek węgla w powietrzu.

Prawo zobowiązuje zarządców oraz właścicieli budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz jednorodzinnych do przeprowadzania kontroli instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych co najmniej raz w roku. Gostynińska straż pożarna prosi o uważne zapoznanie się z  załączonymi ulotkami informacyjnymi, które znajdują się poniżej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE